درمان ناباروری با میکرواینجکشن

درمان ناباروری با میکرواینجکشن

یکی از روش های درمان ناباروری با میکرواینجکشن می باشد . در این روش لقاح تخمک و اسپرم از طریق تزریق مستقیم صورت می گیرد . معمولا این روش درمانی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که مشکلی در اسپرم مرد وجود داشته باشد .

درمان ناباروری با میکرواینجکشن

تفاوت آی وی اف با میکرواینجکشن

تفاوت اصلی در میان دو روش آی وی اف و میکرواینجکشن در نحوه لحاق تخمک می باشد . در روش آی وی اف لحاق تخمک بدین صورت است که، اسپرم در معرض تخمک قرار می گیرد تا خود وارد تخمک شود اما در روش میکرواینجکشن لحاق تخمک و اسپرم از طریق یک سوزن مخصوص وارد تخمک می شود .

معمولا افرادی که تعداد و شکل اسپرم آن ها در وضعیت کیفی پایینی قرار دارد می توانند از روش میکرواینجکشن استفاده نمایند . همچنین افرادی با شرایط چسبندگی رحم، بسته بودن لوله های رحمی تحرک پایین اسپرم ها کاندید مناسبی برای انجام روش میکرواینجکشن می باشند .

تعیین جنسیت به کمک میکرواینجکشن و pgd

در روش تعیین جنسیت به کمک میکرواینجکشن و pgd در ابتدا متخصص زنان و زایمان اقدام به افزایش تعداد تخمک ها می پردازد و این امر با مصرف دارو میسر می باشد به همین منظور پزشک برای بیمار دارو تجویز می نماید . سپس تخمک ها از طریق عمل پانکچر برداشته می شود .

لقاح تخمک های برداشته شده همراه با اسپرم های آنالیز شده در آزمایشگاه صورت می گیرد، سپس جنین تشکیل می شود و از هر جنین یک سلول برداشته شده و کروموزوم آن در آزمایشگاه مشخص می گردد . در این زمان جنینی که قصد داریم از نظر جنسیت براساس انتخاب پدر و مادر انتقال دهیم، را به داخل رحم انتقال می دهیم .

در این روش احتمال موفقیت بارداری همانند تمامی روش های آی وی اف و میکرواینجکشن سی و پنج تا چهل درصد است ولی این روش یک روش تقریبا صد در صد برای تعیین جنسیت می باشد .

مراحل انجام میکرواینجکشن

انجام میکرواینجشکن همانند آی وی اف می باشد و تنها تفاوت این دو روش نحوه جمع آوری اسپرم ها می باشد . در صورتی که آزمایش آنالیز اسپرم با مشکلی مواجه نشود لحاق اسپرم می تواند همانند روش آی وی اف انجام گردد . اما در صورتی که در مایع منی اسپرم های مشاهده نشد در این زمان می توان به دو روش نظیر جراحی و نمونه بافت اقدام به جمع آوری اسپرم نمود .

احتمال موفقیت میکرواینجکشن

میزان موفقیت درمان ناباروری با میکرواینجکشن و آی وی اف هر دو به یک اندازه می باشد، اما در مواردی خاص میزان موفقیت درمان ناباروی با IVF بیشتر خواهد بود . گاهی اوقات بعضی از افراد با انجام آی وی اف باردار نمی شوند در این زمان می توان روش آی وی اف را به همراه میکرواینجکشن انجام داد .

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر شبنم سالمی مراجعه کنید .

معایب روش میکرواینجکشن

به دلیل شباهت بسیار عملکرد دو روش آی وی اف و میکرواینجکشن معمولا مشکلاتی همانند به یکدیگر خواهند داشت . از معایب روش درمان ناباروری با میکرواینجکشن می توان به هزینه های بالا، طولانی بودن دوره درمان، شانس چند قلویی زایی، احتمال ابتلا به سندرم تحریک پذیری بیش از حد و … نام برد .

کلام آخر

میکرواینجکشن یکی از بهترین روش های درمان ناباروری است . در صورتی که به هر دلیل دچار امشکلات باروری شده اید، بهتر است با یک متخصص نازایی مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در اهواز مراجعه نمایید .

پاسخ

12 + سه =

Call Now Button