عمل هیستروسکوپی در اهواز

هیستروسکوپی

یکی از جراحی های تشخیصی و درمان بیماری های زنان هیستروسکوپی است که بدون کوچکترین آسیبی به بدن فرد انجام می گردد . با استفاده از این روش می توان داخل رحم را بررسی و بیماری ها را تشخیص داد .

عمل هیستروسکوپی در اهواز

مزایای هیستروسکوپی

عمل هیستروسکوپی یکی از بهترین روش های تشخیص و درمان بیماری های زنان به شمار می آید . به همین منظور از مزایایی بسیاری برخوردار می باشد که عبارت است از:

  • سرعت بهبود بیماری بالا است .
  • دوره نقاهت کوتاه بوده و نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان نخواهد بود .
  • بدون هیچ گونه عفونت و زخم انجام می گردد .
  • بر روی ناحیه شکم برشی داده نخواهد شد .

نحوه انجام هیستروسکوپی آفیس

هیستروسکوپی آفیس یکی از اعمال درمان بیماری های زنان است، در واقع در  عمل هیستروسکوپی آفیس با استفاده از یک میله باریک وارد رحم شده، سپس فضای رحم با محلول آب و نمک پر می گردد تا به راحتی بتوان به بررسی مشکلات رحمی پرداخت و تصویر داخل رحم به وسیله ی لنز تعبیه شده بر روی میله گرفته می شود .  سپس به وسیله دوربین تصویر رحم گرفته شده و بر روی مانیتور نمایش داده می شود .

به طور معمول انجام این عمل با بیهوشی خواهد بود، اما در صورتی که میزان آسیب دیدگی کم باشد می توان بدون بیهوشی انجام داد . روش های اصلی درمان خونریزی های قبل و بعد از یائسگی هیستروسکوپی می باشد .

به وسیله هیستروسکوپی می توان مشکلات رحم از جمله: پولیپ ها، فیبروم های رحمی، سپتوم های رحمی را تشخیص داد و در صورتی که میزان مشکلات رحمی نظیر پولیپ ها و سپتوم های کوتاه رحمی را می توان به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی درمان نمود .

موارد منع استفاده از هیستروسکوپی چیست ؟

افرادی که به دلایل مشکلات و بیماری های قلبی و عروقی نمی توانند بیهوش شوند گزینه مناسبی برای عمل هیستروسکوپی نخواهند بود . بهتر است قبل از انجام بیهوشی حتما با یک متخصص بیهوشی در این زمینه مشورت نمایید . البته امکان انجام این روش بدون بیهوشی وجود خواهد داشت و تشخیص آن با متخصص زنان خواهد بود .

دوره بهبودی بعد از عمل هیستروسکوپی چقدر است ؟

عمل هیستروسکوپی بدون هیچ گونه برش و زخمی انجام می شود و به همین خاطر سرعت بهبود بالا خواهد بود . حداکثر دوره استراحت پس از عمل هیستروسکوپی دو هفته خواهد بود .

مراقبت های بعد از عمل هیستروسکوپی

یکی از مهمترین عواملی که افراد پس از عمل هیستروسکوپی می بایست رعایت نمایند عدم برقراری رابطه جنسی به مدت چند هفته می باشد . همچنین بهتر است پس از جراحی دو هفته البته بسته به شرایط فرد از انجام فعالیت های ورزشی سنگین پیشگیری نمایید .

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر شبنم سالمی مراجعه کنید .

خطرات عمل هیستروسکوپی

عمل هیستروسکوپی همانند هر جراحی دیگر همراه با عوارضی همچون خونریزی خواهد بود . در عمل هیستروسکوپی رحم سوراخ شده و مقدار زیادی مایع در داخل رحم می باشد . این مایع توسط مغز یا ریه جذب می گردد، در صورتی که میزان جذب بالا باشد، عمل متوقف می شود .

خطراتی نظیر آمبولی شدن در این جراحی به ندرت پیش خواهد آمد . اما برخی از عوارض جانبی ممکن است رخ دهد؛ شایان ذکر است، این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . عوارضی جانبی شامل: عفونت، خونریزی و گرفتگی عضلات واژینال خواهد بود .

کلام آخر

هیستروسکوپی یکی از بهترین روش های درمان بیماری های زنان است . در صورتی که به هر دلیل دچار بیماری زنان شده اید، بهتر است با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در اهواز مراجعه نمایید .

پاسخ

سیزده − 11 =

Call Now Button