تاثیرات واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل، واکسنی است که بدن را علیه ویروس اچ پی وی نوع شش، یازده، شانزده و هجده محافظت می کند. این واکسن بایستی در سه نوبت تزریق شود، پس از تزریق اول، تزریق دوم حدود دو ماه بعد انجام می شود و تزریق سوم شش ماه پس از تزریق اول قابل انجام است.

اگر اختلال و وقفه ای در تزریق دوم و سوم ایجاد شد، حداکثر این وقفه بایستی یک ماه باشد، نباید این وقفه بیش از یک ماه باشد.

تاثیرات واکسن گارداسیل

تاثیرات واکسن گارداسیل

گارداسیل را چه کسانی و در چه سنی باید تزریق کنند؟

در حقیقت واکسن گارداسیل در دختران در دوره سنی نه تا بیست و شش سال تزریق می شود و در پسران در دوره سنی نه تا بیست و یک سال تزریق می گردد. ولی لازم به ذکر است، که این واکسن تا سنین ۴۵ سال قابل انجام است.

عوارض واکسن گارداسیل

یکی از سوالات شایع در میان افراد این است که آیا واکسن گارداسیل عارضه دارد؟ بایستی گفت؛ واکسن گارداسیل عارضه خاصی ندارد، تنها عارضه تزریق می باشد، که شامل: آلرژی، کهیر و خارش محل تزریق است و بسیار کم است و طی پانزده دقیقه اول پس از تزریق از بین می رود.

اما مسئله ای دیگر که در مقالات هست و خیلی بر روی آن تاکید می شود، این است که می تواند باعث ابتلا به بیماری پی یو اف و یا نارسایی زودرس تخمدان شود و ذخیره تخمدانی را کاهش دهد، آنچه در بعضی مقالات گفته شده این است که آلمینیوم موجود در این واکسن می تواند روی تخمدان رسوب نمایید و باعث نارسایی زودرس تخمدان و پی یو اف شود ولی این مورد تا به امروز به اثبات نرسیده است و تنها در برخی مقالات گفته شده است. ویروس اچ پی وی یک ویروس زنده ی انسانی است که دارای DNA و بیش از صد نوع می باشد.

چه کسانی نباید واکسن گارداسیل تزریق کنند؟

در صورتی که باردارید و یا به بیماری سخت مبتلا هستید تزریق واکسن گارداسیل برای شما با چنین شرایطی توصیه نمی شود.

همچنین در صورت ابتلا به آلرژی مخمر یا وجود حساسیت شدید بهتر است وضعیت خود را به پزشک اطلاع دهید. در صورتی که فردی به هر جز واکسن آلرژی شدید داشته باشد، نمی تواند واکسن تزریق نمایید.

آیا واکسن گارداسیل برای افرادی که از نظر جنسی فعال بودند، هم مفید است؟

افرادی که یک دوره بیماری اچ پی وی فعال داشته اند و سابقه رابطه جنسی داشته اند می توانند واکسن گارداسیل تزریق نمایند، زیرا تزریق این واکسن می تواند فرد را در برابر فشار های دیگری محافظت نمایید. شایان ذکر است، واکسن گارداسیل به منظور درمان انجام نمی شود، بلکه به پیشگیری از ابتلا به بعضی تایپ های زگیل تناسلی کمک می نمایید.

آیا افرادی که واکسن گارداسیل تزریق کرده اند، نیازی به انجام تست پاپ اسمیر خواهند داشت؟

واکسن گارداسیل به منظور پیشگیری از ابتلا به برخی نوع های ویروس اچ پی وی تزریق می شود، در صورتی که ارتباطی به تست پاپ اسمیر نخواهد داشت و فرد در صورت لزوم بایستی انجام این تست را فراموش نکند و به منظور غربالگری روتین سرطان رحم انجام این آزمایش را جدی بگیرد.

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان در اهواز می توانید با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر شبنم سالمی مراجعه کنید.

مزایا و کاربرد واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل جهت مقابله با نوع های مختلفی از ویروس اچ پی وی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت با تزریق این واکسن می تواند از ابتلا به بیماری های همچون ذیل پیشگیری نمود.

  • انواع ویروس اچ پی وی
  • سرطان دهانه رحم
  • سرطان مقعد
  • سرطان آلت تناسلی
  • سرطان روده
  • زگیل تناسلی

هزینه واکسن گارداسیل

هزینه واکسن گارداسیل طبق تعرفه های مشخص و قیمت ارز تعیین می گردد. به همین منظور نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود. در حقیقت قیمت واکسن گارداسیل در هر سال متفاوت می باشد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بهتر است با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید.

کلام آخر

واکسن گارداسیل از بهترین و موثرترین روش پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی است. جالب است بدانید که حتی افرادی که سابقه تماس جنسی داشته اند می تواند به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی این واکسن را تزریق نمایند. در صورتی که خواهان تزریق این واکسن هستید می توانید با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در اهواز مراجعه نمایید.

پاسخ

17 − چهارده =

Call Now Button