انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

جوانسازی واژن

امروزه روش های مناسب زیبایی و جوانسازی واژن تنها با یک درمان چند دقیقه ای و با کمترین درد و عوارض امکان پذیر است. بافت واژن، درست مانند پوست صورت، در طول زمان تغییر می کند. هنگامی که کلاژن از دست می رود، احساس شلی در این ناحیه اتفاق می افتد. این افتادگی به خصوص در اطراف دهانه واژن، مشهود تر است. در کل این عوارض به دلیل افزایش سن، زایمان، استعداد ژنتیکی و سبک زندگی ایجاد می شود. این عارضه منجر به از دست دادن احساس جنسی و نا رضایتی فرد در رابطه جنسی می گردد. بنابراین در صورت وجود هر کدام از این مشکلات لازم است که به پزشک زنان متخصص مراجعه و در خصوص رفع این مشکل مشاوره بگیرید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.

راه های مناسب برای زیبایی و جوانسازی واژن

افزایش سن از عواملی است که می تواند بر روی زیبایی و جوانی اندام های بدن تاثیر بگذارد . با افزایش سن با کاهش تولید کلاژن در تمامی اندام های بدن می شویم و همین امر می تواند بر روی عملکرد سطوح مخاطی بدنی تاثیر بگذارد . یکی از سطوح مخاطی بدن ناحیه تناسلی است که با کاهش تولید کلاژن در این ناحیه، با مشکلات بسیاری مواجه می شویم که می تواند بر روی کیفیت زندگی افراد تاثیر بگذارد. جوانسازی واژن شامل چندین شیوه زیبایی است و یک روش غیر تهاجمی به شمار می آید که می تواند موجب زیبایی، بازگشت به حالت طبیعی واژن می شود . جوانسازی واژن می تواند شامل چندین شیوه باشد . ابتدا جراح زیبایی زنان به بررسی آناتومی ناحیه تناسلی می پردازد . سپس با توجه به نوع مشکل آناتومی بدن شیوه جوانسازی واژن را انتخاب می نماید.

زایمان، افزایش سن، کاهش وزن یا آسیب ممکن است بر ظاهر و احساس واژن تأثیر بگذارد. جوانسازی واژن یک روش جامع است که می تواند واژن را ترمیم کند و فرج و لابیا را برای افزایش اعتماد به نفس جوانسازی نماید.

مزیت های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن دارای مزیت های بسیاری است که دوره نقاهت آن بسیار کوتاه می باشد. این شیوه های جوانسازی در کوتاه ترین زمان ممکن و طی چند جلسه قابل انجام است. علاوه بر این، می تواند موجب جوان تر شدن ناحیه تناسلی و بهبود روابط جنسی شود .

شیوه های جوانسازی واژن:

چند عمل زیبایی اصلی وجود دارد که ممکن است توسط جراح زیبایی به عنوان بخشی از جوانسازی واژن انجام شود. این موارد شامل:

۱. لابیاپلاستی

۲. کاهش هود کلیتورال

۳. ماژوروپلاستی لابیا

۴. مونسپلاستی

۵. واژینوپلاستی

۶. تزریق فیلر

۷. تزریق ژل به واژن

۸. تزریق چربی به واژن

۹. جوانسازی واژن با لیزر و…

در ادامه به شرح برخی از این روش ها پرداخته شده است.

لابیاپلاستی

در طی لابیاپلاستی، پوست و بافت اضافی لابیا مینور فرد کوتاه می شود و برش ها بخیه می شوند. این نوع جراحی زیبایی می تواند هر گونه ناراحتی یا خجالت ناشی از لابیا مینور یا ماژور را که منجر به افتادگی و آویزانی می شود را از بین ببرد. این روش می تواند با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام گردد. در این جراحی از بخیه های جذبی استفاده می شود، بنابراین نیازی به برداشتن بخیه نیست و فرد درد یا ناراحتی آنچنانی را احساس نمی کند. بسیاری از جراحان پلاستیک، جراحی زیبایی لابیاپلاستی را پیشنهاد می کنند، اما در مورد مهارت و تجربه همه آنها برابر نیستند.

کاهش هود کلیتورال

جراحان زیبایی زنان به منظور برداشتن پوست اضافی اطراف کلاه کلیتورال و رفع ظاهر نا مناسب کلیتوریس به محض کوتاه کردن لابیا مینور، عمل کاهش کلاهک کلیتورال را انجام می دهند. جراح زمانی که بافت لابیا مشخص شد، بافتی را که قرار است برداشته شود، علامت گذاری می کند، و تکنیک های برش زیادی وجود دارد که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. الگوی برش خاص مورد استفاده توسط جراح زیبایی فرد بر اساس آناتومی بدنی تعیین می شود.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی شامل استفاده از تکنیک های جراحی زیبایی به منظور تقویت و سفت کردن دیواره های کانال واژن و دهانه واژن است. بسیاری از زنان به دلیل زایمان طبیعی اقدام به انجام واژینوپلاستی می کنند، اما افزایش سن نیز می تواند باعث از بین رفتن سفتی در دیواره های واژن و باز شدن آن شود. این اقدام می تواند منجر به از دست دادن حساسیت در طول رابطه جنسی، نارضایتی از ظاهر واژن و حتی گاهی اوقات ناراحتی فیزیکی شود. یک جراح پلاستیک با تجربه می تواند به شما در یافتن راه حل مناسب برای نیازها و اهدافتان کمک کند.

تزریق فیلر

یکی از شیوه های جوانسازی واژینال تزریق فیلر است که فیلر می تواند به دو صورت ژل و چربی باشد و فیلر ها می تواند موجب افزایش حجم ناحیه تناسلی و رفع مشکلاتی همچون خشکی واژن شود . نتیجه این شیوه جوانسازی در کوتاه ترین زمان و بلافاصله پس از انجام آن قابل مشاهده خواهد بود.

مزیت های جوانسازی واژن

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل می تواند موجب افزایش حجم لبهای بزرگ ناحیه تناسلی و رفع چین و چروک شود . تزریق ژل به واژن یک روش جوانسازی بسیار آسان بوده و بلافاصله پس از تزریق نتیجه آن قابل مشاهده است، اما برخی از افراد بهتر است به دلیل شرایطی که دارند از این روش استفاده نکنند افرادی نظیر بارداران، دیابتی ها، افراد با مشکلات انعقادی خون و یا سابقه داشتن حساسیت ها  …

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به واژن بسته به نوع برند آن متفاوت می باشد ولی حدود بین یک تا دو سال متغیر می باشد.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است که بدون ایجاد برش و بخیه قابل انجام خواهد بود . تزریق چربی به واژن یک روش جوانسازی به دلیل طبیعی بودن آن کاملا بدون عارضه بوده و هیچ گونه آلرژی و عفونتی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد .

جوانسازی واژن با لیزر

لیزر یکی از تکنیک های روز پزشکی است که در جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن با لیزر مورد استفاده قرار می گیرد . این شیوه از جوانسازی واژن می تواند موجب بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و تنگ کردن واژن شود . این شیوه از جوانسازی واژن می تواند سبب افزایش میل جنسی شود. لیزر یکی از شیوه های بدون عارضه و درد است که طی چند جلسه قابل انجام است . مدت زمان انجام لیزر بسته به نوع درمانی که انجام می شود و شدت آن متفاوت خواهد بود. لیزر می تواند موجب جوانسازی واژن، تحریک کلاژن سازی و رفع خشکی واژن شود. در این شیوه از جوانسازی واژن مشکلات ظاهری و داخلی ناحیه تناسلی بدون هیچ گونه برش و بیهوشی قابل انجام است . معمولا دوره نقاهت این شیوه بسیار کوتاه بوده و یک روش کاملا ایمن و بدون درد است . در واقع با استفاده از لیزر می توان بدون کوچکترین آسیبی به بافت های مجاور و به رفع مشکلات ناحیه پرداخت .

استفاده از لیزر به منظور درمان بیماری ها و جوانسازی واژینال بدون درد است زیرا قبل از انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود. پس از جوانسازی واژن با لیزر فرد بلافاصله می تواند به محل زندگی خود بازگردد و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد، اما برقراری رابطه جنسی بهتر است به مدت یک هفته به تعویق افتد .

روش های زیبایی و جوانسازی واژن

آیا جوانسازی واژن زندگی جنسی را تقویت می کند؟

جوانسازی واژن ماهیچه های کانال واژن را سفت می کند، ظاهر دستگاه تناسلی را بهبود می بخشد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. هر یک از این عوامل نقش مهمی در رضایت جنسی شما دارند. با سفت کردن واژن، شما و همسرتان باید اصطکاک و احساس بیشتری را در طول مقاربت تجربه کنید که می تواند لذت شما را افزایش دهد. جوانسازی واژن احساس اطمینان بیشتر در مورد ظاهر فرج به فرد می دهد و این منجر می شود که از رابطه جنسی بهتر لذت ببرید.

جراحی جوانسازی واژن چقدر طول می کشد؟

جراحی جوانسازی واژن معمولاً ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد. می توان آن را با استفاده از بی حسی موضعی یا عمومی انجام داد. اگر جوان‌سازی زنانه با سایر جراحی‌های زیبایی ترکیب شود، این عمل ترکیبی می‌تواند بیشتر طول بکشد. جوانسازی واژن یک روش سرپایی است، بنابراین شما می توانید پس از عمل به خانه برگردید و راحت استراحت کنید.

اسکار جوانسازی واژن

هر برشی که برای ترمیم مجرای واژن ایجاد شود در داخل واژن پنهان می شود و قابل مشاهده نخواهد بود. برای زنانی که لابیای خود را تحت جراحی قرار می دهند، برش ها بسیار کوچک هستند و معمولاً پس از بهبودی قابل مشاهده نیستند. این به این دلیل است که ظاهر طبیعی لابیاها اجازه می دهد تا اسکارها به راحتی با پوست اطراف ترکیب شوند.

دوران نقاهت جوانسازی واژن

به دنبال جوانسازی واژن، مقداری تورم و درد قابل انتظار است. ناراحتی را می توان با دارو، کمپرس یخ و استراحت کنترل کرد و اکثرا تورم ظرف چند روز تا یک هفته فروکش می کند. اکثر زنان می توانند در عرض ۱ هفته به سر کار بازگردند. استراحت لگن برای بهبودی مطلوب مهم است، بنابراین زنان باید به مدت ۶ هفته از هر چیزی که به واژن یا لابیا فشار وارد می کند اجتناب کنند. در طول دوره نقاهت باید از آمیزش، استفاده از تامپون و ورزش های شدید از جمله دوچرخه سواری، اسب سواری، استفاده از موتور سیکلت و فعالیت های مرتبط اجتناب شود.

مشاهده نتایج جوانسازی واژن

معمولاً حدود ۶ هفته طول می کشد تا زنان نتایج کامل جوانسازی واژن را تجربه کنند. بسیاری از زنان نتایج طولانی مدت یا حتی مادام العمر را از جوانسازی زنانه خود تجربه می کنند.

کاندیدای مناسب جوانسازی واژن

واژن یک کانال کشسان و عضلانی است و زایمان، کاهش وزن، افزایش سن یا جراحی های قبلی می تواند باعث ضعیف شدن عضلات واژن یا تغییرات ساختاری آن شود. اگر واژن شما به مرور زمان تغییر کرده یا کشیده شده است یا از اندازه و شکل لابیای خود ناراحت هستید، جوانسازی واژن ممکن است کمک کند. نامزدهای جوانسازی زنانه ممکن است در حین مقاربت دچار درد یا کاهش حس شوند یا ممکن است به دلیل ظاهر لابیا یا فرج خود دچار مشکل شوند. داوطلبان جوانسازی واژن باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و حداقل ۱۲ ماه از زایمان آنها سپری شده باشند.

هزینه جوانسازی واژن

هزینه جوانسازی واژن بسته به حاد بودن مشکل، نوع درمان پیشنهادی و تخصص پزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع از هزینه ها ضروری است که به بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز مراجعه کنید.

کلام آخر

جوانسازی واژن از شایعترین جراحی های زیبایی زنان است که یک جراحی کاملا بدون عارضه است . در صورتی که تمایل دارید یکی از شیوه های جوانسازی واژینال را انتخاب نمایید می توانید به یک جراح زیبایی زنان خوب مراجعه نمایید تا با انتخاب صحیح به رفع مشکل خود بپردازید .

سوالات متداول

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

واژینوپلاستی در اهواز

واژینوپلاستی در اهواز

واژینوپلاستی، شیوه جراحی است که به منظور تنگ کردن عضلات کف لگنی اطراف واژن استفاده می شود. هدف از انجام این روش، افزایش کنترل این عضلات و هم چنین افزایش میل جنسی می باشد. واژینوپلاستی هم چنین به...

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن یکی از جراحی هایی است که به منظور زیبا سازی اندام تناسلی بانوان انجام می شود. در واقع یکی از بخش هایی که بانوان به ظاهر آن توجه جدی دارند، واژن می باشد. ظاهر واژن بنا به دلایل...

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

سفید یا روشن شدن ناحیه تناسلی و از بین بردن رنگدانه اطراف واژن از مواردی است که امروز مورد توجه بسیاری از زنان می باشد. این امر امروزه بسیار رایج است و مورد استفاده بسیاری از زنانی است که در هنگام...

لابیاپلاستی در اهواز

هایپتروفی لابیا، اصلاحی است که برای بزرگ بودن ناحیه تناسلی در نظر گرفته می شود. بسیاری از خانم ها از بزرگ بودن لابیای خود ناراضی بوده و از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خجالت می کشند. این در حالی است...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *