انتخاب برگه
دکتر شبنم سالمی / بارداری و زایمان / تعیین جنسیت با آی وی اف
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تعیین جنسیت با آی وی اف

تعیین جنسیت با آی وی اف

دانستن جنسیت جنین سهم هر والد است . والد زن دارای دو کروموزوم XX است و می تواند یکی از کروموزوم های خود را به جنین انتقال دهد . در صورتی که والد مرد دارای کروموزوم XY می باشد .

لقاح بین کروموزوم های مرد و زن جنسیت جنین را مشخص می نماید . در صورتی که کروموزوم Y با تخمک باردار شود، جنسیت جنین پسر خواهد بود ولی اگر کروموزوم X با تخمک باردار شود، جنسیت جنین دختر می شود .

اسپرم های تعیین کننده جنسیت جنین رفتار های متفاوتی دارند، اسپرم های حاوی Y طول عمر کوتاهی دارند و مدت زمان کمتری در محیط اسیدی رحم زنده می مانند . در صورتی که اسپرم های حاوی X طول عمر طولانی تر و حرکت کندتری دارند .

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان با تکنیک های روز جنسیت جنین را مشخص نمود . امکان تعیین جنسیت جنین قبل از لانه گزینی امکان پذیر خواهد بود . در لقاح آزمایشگاهی IVF چه برای زوج های بارور و نابارور انتخاب تعیین جنسیت جنین وجود خواهد داشت .

یکی از تکنیک های روز پزشکی روش PGD است که امکان تعیین جنسیت جنین را فراهم می کند .

تعیین جنسیت با آی وی اف

تعیین جنسیت با آی وی اف

دلایل انتخاب تکنیک PGD چیست ؟

پیشگیری از نواص ژنتیکی

در صورتی که والدینی به بیماری های ژنتیک مبتلا باشد احتمال انتقال بیماری ها به جنین وجود دارد، به همین دلیل بیشتر والدین تمایل دارند قبل از آنکه جنین آن ها متولد شود از نظر ژنتیک بررسی و با کمک PGD جنسیت جنین آن ها مشخص شود .

حفظ تعادل جنسیتی در یک خانواده

امروزه جنسیت نوزاد یک موضوع حیاتی نیست اما برخی از خانواده هستند به دلیل داشتن یک فرزند با یک جنسیت تمایل دارند فرزندی با جنسیت دیگر داشته باشند . همچنین والدینی که نابارور بوده و تنها می توانند یک فرزند داشته باشند در این زمان این خانواده ها با چنین شرایطی می توانند با کمک PGD جنسیت جنین خود را تعیین نمایند .

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر شبنم سالمی مراجعه کنید .

افزایش احتمال بارداری موفق

با افزایش سن احتمال بارداری کاهش می یابد و این احتمال پس از ۳۵ سالگی اتفاق می افتد . همچنین زنان با سابقه سقط و والدینی که انجام IVF آن ها ناموفق بوده، غربالگری جنین های سالم با درصد موفقیت بیشتری همراه خواهد بود .

تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی چگونه انجام می شود ؟

انتخاب تعیین جنسیت پیش از انتقال جنین به رحم و بررسی ساختار های ژنتیکی با کمک روش IVF و میکرواینجکشن وجود دارد . به طور معمول قبل از انتقال جنین به روش IVF ابتدا لازم است تا عمل غربالگری انجام شود و پس از بررسی ها و آزمایش های لازم، تعیین جنسیت صورت گیرد . در نهایت پس از غربالگری و ارزیابی نواقص کروموزومی جنین با جنسیت دلخواه در انکوباتور به مدت چند روز نگهداری شده و پس از پنج تا شش روز جنین به روش میکرواینجکشن به داخل رحم انتقال می یابد .

هزینه تعیین جنسیت با آی وی اف

هزینه های درمانی با توجه به نوع خدماتی که انجام می گیرد متفاوت می باشد . به طور معمول هزینه ها بسته به نوع مرکز دولتی یا خصوص، روش تعیین جنسیت و … متغیر خواهد بود . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های درمانی تعیین جنسیت با آی وی اف بهتر است به متخصص زنان در اهواز مراجعه نمایید .

کلام آخر

تعیین جنسیت با آی وی اف یکی از بهترین و پیشرفته ترین تکنیک های روز پزشکی است که با درصد موفقیت بالایی برخوردار است . در صورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص می توانید با یک پزشک خبره مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در اهواز مراجعه نمایید .

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مراقبت های دوران بارداری

مراقبت های دوران بارداری

دوران بارداری یکی از مهمترین دوره ها برای مادران و نوزاد می باشد که سلامتی نوزاد و مادر در این دوران بسیار حائز اهمیت است و مادران جوان باید سعی نمایند تا چکاپ های دوره ای و مراجعه به متخصص زنان و...

زایمان سزارین و چگونگی انجام عمل سزارین

زایمان سزارین و چگونگی انجام عمل سزارین

زایمان سزارین زایمان سزارین یک جراحی شکمی است که برشی بر روی شکم ایجاد می شود . گاهی اوقات با توجه به شرایط وضعیت مادر زایمان سزارین ضرورت پیدا خواهد کرد . چگونگی انجام عمل سزارین ضرورت انجام زایمان...

بهترین متخصص نازایی در اهواز

بهترین متخصص نازایی در اهواز

داشتن فرزند یکی از نیازهای هر موجود زنده است و از گذشته تا به امروز یکی از اولویت های نوع بشر به شمار می آید. عدم توانایی در باروری می تواند مشکلاتی را برای افراد و خانواده به وجود آورد و چه بسا...

غربالگری های دوران بارداری

غربالگری های دوران بارداری

غربالگری بارداری می تواند اطلاعات ارزشمندی را قبل از تولد نوزاد شما ارائه دهد. به عنوان مثال، غربالگری ژنتیکی می تواند خطر نوزاد شما را برای نقایص مادرزادی مشخص کند. این شامل سندرم داون، تریزومی 18،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *