انتخاب برگه
دکتر شبنم سالمی / جراحی زیبایی زنان / جراحی زیبایی واژن در اهواز
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

جراحی زیبایی واژن در اهواز

یکی از مباحث داغ پزشکی امروز، جراحی های زیبایی زنان می باشد. تمایل به زیبایی یک حس غریزی است که هر انسانی دوست دارد زیبا و جذاب باشد. ناحیه تناسلی یکی از نواحی بسیار مهم برای بانوان است که زیبایی و جوانی آن می تواند بر روی حس اعتماد به نفس و همچنین روابط زناشویی آن ها تاثیر بسزایی بگذارد.

در گذشت انجام اعمال جراحی بسیار سخت بود و یک تابو محسوب می شد ولی امروزه با پیشرفت های بسیار در حیطه پزشکی و فرهنگی بانوان می توانند به راحتی به فکر زیبایی و سلامتی خود باشند.

ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است که اعمال جراحی گوناگونی بر روی این دو بخش به منظور زیبایی و درمانی انجام می شود، در صورتی که تمایل دارید به چنین اعمال جراحی بپردازید و آگاهی در این زمینه کسب نمایید با ما همراه باشید:

انواع اعمال زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان شامل جراحی قسمت بیرونی ناحیه تناسلی و جراحی داخلی واژن می شود. بر روی هر قسمت از ناحیه تناسلی جراحی های مختلفی به منظور رفع مشکلات آن صورت می گیرد، که انتخاب روش عمل زیبایی واژن بسته به شرایط فرد و صلاح دید پزشک متفاوت می باشد. برای آشنایی با اعمال جراحی زیبایی واژن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

تنگ کردن ناحیه تناسلی

تنگ کردن ناحیه تناسلی (واژن) به روش های متعددی انجام می گیرد. از روش های تنگ کردن واژن می توان به لیفت با نخ، لیزر و عمل جراحی است. انتخاب هر کدام از این روش های زیبایی و انجام چنین جراحی هایی بسته به وضعیت بیمار و صلاح دید جراح زیبایی زنان متفاوت می باشد. لذا برای آنکه بدانیم کدام روش درمانی مناسب است بایستی تحت معاینه پزشک قرار بگیریم.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی دیگر از اعمال جراحی واژن است که جهت تنگ کردن عضلات کف لگنی اطراف واژن انجام می شود. هدف از انجام این روش، افزایش کنترل این عضلات و هم چنین افزایش میل جنسی می باشد. واژینوپلاستی هم چنین به ترمیم کشیدگی و پارگی های ناشی از زایمان نیز کمک می کند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک روش زیبایی است که در این عمل جراحی بر روی لابیاهای کوچک عمل جراحی صورت می گیرد. افرادی که لابیاهای بزرگی دارند و از شکل ظاهری لابیاهای خود ناراضی هستند، می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند.

این جراحی به دو روش لابیاپلاستی با لیزر و تیغ جراحی قابل انجام است. در حقیقت این روش زیبایی با بی حسی موضعی به صورت سرپایی انجام می گردد و نیازی به مل مجدد نخواهد داشت و برگشت پذیر نمی باشند. لازم به ذکر است، انتخاب روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک تعیین می گردد.

دختران جوان باکره هم می توانند در صورت داشتن لابیاهای بزرگ این جراحی را انجام دهند، زیرا این جراحی بر روی ناحیه تناسلی خارجی آن ها انجام می شود و هیچ گونه آسیبی به ناحیه تناسلی آن ها وارد نخواهد کرد.

عمل لابیاپلاستی یک جراحی کم تهاجمی است و نیازی به مراقبت خاصی نخواهد داشت، اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب بهتر است به مدت سه روز استراحت نمایید و پس از این بازه زمانی می توانید به محل کار خود بازگردید. پس از یک روز می توانید استحمام نمایید و از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. همچنین برقراری تماس جنسی بهتر است پس از عمل کوچک کردن لابیاهای ناحیه تناسلی به مدت یک ماه انجام نشود.

سوالات متداول لابیاپلاستی

زیبایی ناحیه تناسلی با آر اف

از دیگر اعمال جراحی زیبایی ناحیه تناسلی انجام روش آر اف می باشد، که این امر کمک بسزایی در زیبایی خواهد داشت. اما لازم است بدانید که انجام این روش درمان بسته به شرایط فرد و صلاح دید پزشک تعیین می گردد.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از اعمال جراحی زیبایی واژن است که جز اعمال جراحی کم تهاجمی به شمار می آید. این روش زیبایی نیازی به بیهوشی و بستری در بیمارستان نخواهد داشت و می تواند موجب جوانسازی واژن و حجم دهی ناحیه تناسلی شود.

تزریق چربی به واژن

بافت بدن به مرور زمان و افزایش سن با کاهش چربی مواجه می شود که این امر می تواند منجر به بروز چین و چروک های پوستی شود. ناحیه تناسلی همانند دیگر نواحی بدن مستثنا از این امر نخواهد بود.

چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است، که از نواحی مختلف بدن همچون اطراف زانوها، ران، شکم و پهلو ها می توان استخراج نمود و پس از فرآیند آماده سازی به ناحیه تناسلی جهت جوانسازی و حجم دهی استفاده نمود.

تزریق چربی به واژن یک روش زیبایی کم عارضه است که تنها با بی حسی موضعی صورت می گیرد. اما جالب است بدانید که تزریق چربی به ناحیه تناسلی طی دو تا سه مرحله صورت گیرد.

کلیتوریس

کلیتوریس یک قسمت از ناحیه تناسلی خارجی است که در این بخش پوستی وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است پوست این ناحیه مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد که برداشتن این پوست می تواند موجب افزایش میل جنسی شود. جراحی کلیتوریس به دو صورت در مطب و بیمارستان صورت می گیرد.

لیفت واژن با نخ

لیفت واژن اجازه می دهد تا آن را بالا و محکم کنید (هنگامی که دیواره های آن بیش از حد کشیده شده است، به عنوان مثال پس از زایمان). این درمان به زنانی توصیه می شود که به دلیل زایمان شل شدن بیش از حد واژن را در حین مقاربت تجربه می کنند. این شامل قرار دادن نخ های خاص در دهلیز فرج به منظور بلند، محکم و باریک شدن واژن است.

لیفت واژن با نخ یک روش زیبایی کم تهاجمی است که به منظور لیفت ناحیه تناسلی و حجیم کردن این ناحیه انجام می گردد. این روش زیبایی نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت و تنها با بی حسی موضعی صورت می گیرد. روش لیفت واژن با نخ دارای مزیت های بسیاری می باشد که از مهمترین مزیت های آن کوتاه بودن دوره نقاهت و ماندگاری بالایی آن می باشد.

رفع تیرگی ناحیه تناسلی

یکی از مسائلی که بسیاری از زنان با آن مواجه هستند و سبب عدم اعتماد به نفس آن ها می شود، تیرگی ناحیه تناسلی است. علل متعددی می تواند موجب تیرگی ناحیه تناسلی شود، که از علل آن می توان به مواردی همچون ذیل اشاره نمود؛

  • استفاده از لباس های تنگ
  • اختلالات هورمونی ناشی از بیماری های خاص مانند: دیابت
  • اختلالات هورمونی ناشی از بارداری
  • نژاد
  • شیو های مکرر
  • ابتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک

یکی از مسائلی که سبب رفع تیرگی ناحیه تناسلی می شود و در درمان آن بسیار موثر است، لیزر ناحیه تناسلی می باشد. به طور معمول این روش زیبایی طی سه بار و هر بار به فاصله یکبار قابل انجام است و بیماران می توانند با انجام لیزر به رفع مشکل خود بپردازند.

پرینورافی

در هنگام زایمان، معمولاً برای خانم ها پارگی یا بریدگی عمدی پرینه رخ می دهد که ناحیه ای بین دهانه واژن و مقعد برای زایمان راحت تر است. این پاره شدن پرینه می تواند باعث پهن شدن پرینه شود که از نظر زیبایی از نظر زیبایی برای برخی از خانم ها نامطلوب است. پارگی پرینه همچنین می تواند باعث ایجاد زخم شود که می تواند زایمان بعدی را دشوار کرده و رابطه جنسی واژن را ناراحت کند. برای زنانی که به دلایل زیبایی یا سلامتی تمایل به ظاهر تیره تری در پرینه دارند، می توان یک پرینوپلاستی، که پرینورافی نیز نامیده می شود، انجام داد.

پرینوپلاستی معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد و به صورت سرپایی انجام می شود. ممکن است برای آرامش بیشتر بیماران در طول عمل از داروهای آرامبخش تجویز شود. بیمار روی میز قرار می گیرد و پاها پهن شده است. برش های انجام شده در طی پرینوپلاستی بسته به نیاز بیمار متفاوت است و ممکن است شامل روش های اضافی مانند واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی باشد. این روش ممکن است با تیغ جراحی یا با لیزر انجام شود. به طور معمول، برش ها به صورت V شکل در داخل مخاط واژن ایجاد می شوند. پوست اضافی و هر گونه بافت اسکار بریده می شود. ماهیچه های واژن سفت می شوند. بسته شدن داخلی و خارجی عضلات مخاطی واژن و پرینه برای رسیدن به ظاهر و عملکرد محکم تر پرینه انجام می شود. نتایج بلافاصله پس از عمل ۳۰-۴۵ دقیقه قابل مشاهده است.

هدف از پرینوپلاستی ترمیم بافت در ناحیه از دهانه واژن تا مقعد، سفت شدن ماهیچه ها و پوست برای رفع سستی واژن و زیبایی بیشتر است.

کلام آخر

جراحی زیبایی زنان از مهمترین اعمال جراحی است که تاثیر بسزایی در زیبایی و سلامت زنان خواهد داشت. در واقع هدف ما از ارائه این مطلب آشنایی عموم افراد از چنین اعمال جراحی است. در صورت تمایل و انجام چنین جراحی هایی بهتر است به یک جراح زیبایی زنان متبحر مراجعه نمایید، زیرا انتخاب جراح تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت.

بسیار خرسندیم که توانسته ایم با ارائه چنین مطالبی شما را در آگاهی بیشتر یاری رسانیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی در اهواز

هایپتروفی لابیا، اصلاحی است که برای بزرگ بودن ناحیه تناسلی در نظر گرفته می شود. بسیاری از خانم ها از بزرگ بودن لابیای خود ناراضی بوده و از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خجالت می کشند. این در حالی است...

عمل لابیاپلاستی با لیزر در اهواز

عمل لابیاپلاستی با لیزر در اهواز

در میان جراحی های زیبایی زنان، عمل لابیاپلاستی جزء پرطرفدارترین جراحی ها به شمار می آید . در واقع عمل لابیاپلاستی بر روی ناحیه خارجی تناسلی انجام می شود . عمل لابیاپلاستی در اهواز روش های جراحی...

پرینورافی در اهواز

پرینورافی در اهواز

پرینورافی افزایش سن از عواملی است که می تواند بر روی زیبایی و جوانی اندام های بدن تاثیر بگذارد . با افزایش سن با کاهش تولید کلاژن در تمامی اندام های بدن می شویم و همین امر می تواند بر روی عملکرد...

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر تنگ کردن واژن دیگر یک رویا نیست و افراد میتوانند با استفاده از لیزر به رفع مشکلات ناحیه تناسلی خود بپردازند . تنگ کردن واژن با لیزر یک روش کاملا مطمئن و غیر قابل بازگشت است ....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *