انتخاب برگه
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

جوانسازی واژن

جوانسازی واژن تنها با یک درمان چند دقیقه ای و با کمترین درد و عوارض امکان پذیر است. بافت واژن، درست مانند پوست صورت، در طول زمان تغییر می کند. هنگامی که کلاژن از دست می رود، احساس شلی در این ناحیه اتفاق می افتد. این افتادگی به خصوص در اطراف دهانه واژن، مشهود تر است. در کل این عوارض به دلیل افزایش سن، زایمان، استعداد ژنتیکی و سبک زندگی ایجاد می شود. این عارضه منجر به از دست دادن احساس جنسی و نا رضایتی فرد در رابطه جنسی می گردد. بنابراین در صورت وجود هر کدام از این مشکلات لازم است که به پزشک زنان متخصص مراجعه و در خصوص رفع این مشکل مشاوره بگیرید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.

راه های مناسب برای زیبایی و جوانسازی واژن

افزایش سن از عواملی است که می تواند بر روی زیبایی و جوانی اندام های بدن تاثیر بگذارد . با افزایش سن با کاهش تولید کلاژن در تمامی اندام های بدن می شویم و همین امر می تواند بر روی عملکرد سطوح مخاطی بدنی تاثیر بگذارد . یکی از سطوح مخاطی بدن ناحیه تناسلی است که با کاهش تولید کلاژن در این ناحیه، با مشکلات بسیاری مواجه می شویم که می تواند بر روی کیفیت زندگی افراد تاثیر بگذارد. جوانسازی واژن شامل چندین شیوه زیبایی است و یک روش غیر تهاجمی به شمار می آید که می تواند موجب زیبایی، بازگشت به حالت طبیعی واژن می شود . جوانسازی واژن می تواند شامل چندین شیوه باشد . ابتدا جراح زیبایی زنان به بررسی آناتومی ناحیه تناسلی می پردازد . سپس با توجه به نوع مشکل آناتومی بدن شیوه جوانسازی واژن را انتخاب می نماید.

زایمان، افزایش سن، کاهش وزن یا آسیب ممکن است بر ظاهر و احساس واژن تأثیر بگذارد. جوانسازی واژن یک روش جامع است که می تواند واژن را ترمیم کند و فرج و لابیا را برای افزایش اعتماد به نفس جوانسازی نماید.

مزیت های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن به عنوان یک راه برای بهبود ظاهر و عملکرد واژن استفاده می شود. در زمان پیری و پس از زایمان، تغییراتی در واژن اتفاق می افتد که می‌تواند باعث کاهش کیفیت رابطه جنسی و اعتماد به نفس زنان شود. در این موارد، جوانسازی واژن به عنوان یک راه حل برای افزایش سلامت واژن و افزایش راحتی جنسی و اعتماد به نفس زنان در نظر گرفته می‌شود. جوانسازی واژن دارای مزیت های بسیاری است که مهمترین آن کوتاهی دوران نقاهت آن است. این شیوه های جوانسازی در کوتاه ترین زمان ممکن و طی چند جلسه قابل انجام است. علاوه بر این، می تواند موجب جوان تر شدن ناحیه تناسلی و بهبود روابط جنسی شود.

بعضی از مزایای احتمالی جوانسازی واژن عبارتند از:

  • بهبود کیفیت رابطه جنسی: جوانسازی واژن می‌تواند باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی در زنان می شود. این فرایند ممکن است باعث حساسیت و استحکام بیشتر در واژن شود و در نتیجه تجربه جنسی را بهبود بخشد.
  • بهبود ظاهر واژن: جوانسازی واژن می‌تواند منجر به بهبود در ظاهر واژن شود. در بعضی موارد، پس از زایمان یا در پیری، واژن ممکن است از ظاهر طبیعی خود خارج شود و نیاز به بازسازی داشته باشد.
  • افزایش اعتماد به نفس: برخی از زنان ممکن است با تغییراتی که در واژن خود تجربه می‌کنند، اعتماد به نفس کمتری پیدا کنند. جوانسازی واژن می‌تواند به زنان کمک کند تا احساس بهتری داشته باشند و اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند.

شیوه های جوانسازی واژن

چند عمل زیبایی اصلی وجود دارد که ممکن است توسط جراح زیبایی به عنوان بخشی از جوانسازی واژن انجام شود. این موارد شامل:

۱. لابیاپلاستی

۲. کاهش هود کلیتورال

۳. ماژوروپلاستی لابیا

۴. مونسپلاستی

۵. واژینوپلاستی

۶. تزریق فیلر

۷. تزریق ژل به واژن

۸. تزریق چربی به واژن

۹. جوانسازی واژن با لیزر و…

در ادامه به شرح برخی از این روش ها پرداخته شده است.

شیوه های جوانسازی واژن

در زیر اقدام به توضیح مختصری در خصوص این روش های زیبایی و جوانسازی واژن آورده شده است:

  • لابیاپلاستی: در طی لابیاپلاستی در اهواز، پوست و بافت اضافی لابیا مینور فرد کوتاه می شود و برش ها بخیه می شوند. این نوع جراحی زیبایی می تواند هر گونه ناراحتی یا خجالت ناشی از لابیا مینور یا ماژور را که منجر به افتادگی و آویزانی می شود را از بین ببرد. این روش می تواند با بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام گردد. در این جراحی از بخیه های جذبی استفاده می شود، بنابراین نیازی به برداشتن بخیه نیست و فرد درد یا ناراحتی آنچنانی را احساس نمی کند. بسیاری از جراحان پلاستیک، جراحی زیبایی لابیاپلاستی را پیشنهاد می کنند، اما در مورد مهارت و تجربه همه آنها برابر نیستند.
  • کاهش هود کلیتورال: جراحان زیبایی زنان به منظور برداشتن پوست اضافی اطراف کلاه کلیتورال و رفع ظاهر نا مناسب کلیتوریس به محض کوتاه کردن لابیا مینور، عمل کاهش کلاهک کلیتورال را انجام می دهند. جراح زمانی که بافت لابیا مشخص شد، بافتی را که قرار است برداشته شود، علامت گذاری می کند، و تکنیک های برش زیادی وجود دارد که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. الگوی برش خاص مورد استفاده توسط جراح زیبایی فرد بر اساس آناتومی بدنی تعیین می شود.
  • واژینوپلاستی: واژینوپلاستی در اهواز شامل استفاده از تکنیک های جراحی زیبایی به منظور تقویت و سفت کردن دیواره های کانال واژن و دهانه واژن است. بسیاری از زنان به دلیل زایمان طبیعی اقدام به انجام واژینوپلاستی می کنند، اما افزایش سن نیز می تواند باعث از بین رفتن سفتی در دیواره های واژن و باز شدن آن شود. این اقدام می تواند منجر به از دست دادن حساسیت در طول رابطه جنسی، نارضایتی از ظاهر واژن و حتی گاهی اوقات ناراحتی فیزیکی شود. یک جراح پلاستیک با تجربه می تواند به شما در یافتن راه حل مناسب برای نیازها و اهدافتان کمک کند.
  • تزریق فیلر: یکی از شیوه های جوانسازی واژینال تزریق فیلر است که فیلر می تواند به دو صورت ژل و چربی باشد و فیلر ها می تواند موجب افزایش حجم ناحیه تناسلی و رفع مشکلاتی همچون خشکی واژن شود . نتیجه این شیوه جوانسازی در کوتاه ترین زمان و بلافاصله پس از انجام آن قابل مشاهده خواهد بود.
مزیت های جوانسازی واژن
  • تزریق ژل به واژن: تزریق ژل می تواند موجب افزایش حجم لبهای بزرگ ناحیه تناسلی و رفع چین و چروک شود . تزریق ژل به واژن یک روش جوانسازی بسیار آسان بوده و بلافاصله پس از تزریق نتیجه آن قابل مشاهده است، اما برخی از افراد بهتر است به دلیل شرایطی که دارند از این روش استفاده نکنند افرادی نظیر بارداران، دیابتی ها، افراد با مشکلات انعقادی خون و یا سابقه داشتن حساسیت ها. مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به واژن بسته به نوع برند آن متفاوت می باشد ولی حدود بین یک تا دو سال متغیر می باشد.
  • تزریق چربی به واژن: تزریق چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد است که بدون ایجاد برش و بخیه قابل انجام خواهد بود . تزریق چربی به واژن یک روش جوانسازی به دلیل طبیعی بودن آن کاملا بدون عارضه بوده و هیچ گونه آلرژی و عفونتی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد .
  • تنگ کردن واژن با لیزر: لیزر یکی از تکنیک های روز پزشکی است که در جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن با لیزر مورد استفاده قرار می گیرد . این شیوه از جوانسازی واژن می تواند موجب بهبود ظاهر ناحیه تناسلی و تنگ کردن واژن شود . این شیوه از جوانسازی واژن می تواند سبب افزایش میل جنسی شود. لیزر یکی از شیوه های بدون عارضه و درد است که طی چند جلسه قابل انجام است . مدت زمان انجام لیزر بسته به نوع درمانی که انجام می شود و شدت آن متفاوت خواهد بود. لیزر می تواند موجب جوانسازی واژن، تحریک کلاژن سازی و رفع خشکی واژن شود. در این شیوه از جوانسازی واژن مشکلات ظاهری و داخلی ناحیه تناسلی بدون هیچ گونه برش و بیهوشی قابل انجام است . معمولا دوره نقاهت این شیوه بسیار کوتاه بوده و یک روش کاملا ایمن و بدون درد است . در واقع با استفاده از لیزر می توان بدون کوچکترین آسیبی به بافت های مجاور و به رفع مشکلات ناحیه پرداخت .

استفاده از لیزر به منظور درمان بیماری ها و جوانسازی واژینال بدون درد است زیرا قبل از انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود. پس از جوانسازی واژن با لیزر فرد بلافاصله می تواند به محل زندگی خود بازگردد و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد، اما برقراری رابطه جنسی بهتر است به مدت یک هفته به تعویق افتد .

روش های زیبایی و جوانسازی واژن

دوران نقاهت جوانسازی واژن

به دنبال جوانسازی واژن، مقداری تورم و درد قابل انتظار است. ناراحتی را می توان با دارو، کمپرس یخ و استراحت کنترل کرد و اکثرا تورم ظرف چند روز تا یک هفته فروکش می کند. اکثر زنان می توانند در عرض ۱ هفته به سر کار بازگردند. استراحت لگن برای بهبودی مطلوب مهم است، بنابراین زنان باید به مدت ۶ هفته از هر چیزی که به واژن یا لابیا فشار وارد می کند اجتناب کنند. در طول دوره نقاهت باید از آمیزش، استفاده از تامپون و ورزش های شدید از جمله دوچرخه سواری، اسب سواری، استفاده از موتور سیکلت و فعالیت های مرتبط اجتناب شود.

مشاهده نتایج جوانسازی واژن

معمولاً حدود ۶ هفته طول می کشد تا زنان نتایج کامل جوانسازی واژن را تجربه کنند. بسیاری از زنان نتایج طولانی مدت یا حتی مادام العمر را از جوانسازی زنانه خود تجربه می کنند.

جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است؟

واژن یک کانال کشسان و عضلانی است و زایمان، کاهش وزن، افزایش سن یا جراحی های قبلی می تواند باعث ضعیف شدن عضلات واژن یا تغییرات ساختاری آن شود. اگر واژن شما به مرور زمان تغییر کرده یا کشیده شده است یا از اندازه و شکل لابیای خود ناراحت هستید، جوانسازی واژن ممکن است کمک کند. نامزدهای جوانسازی زنانه ممکن است در حین مقاربت دچار درد یا کاهش حس شوند یا ممکن است به دلیل ظاهر لابیا یا فرج خود دچار مشکل شوند. داوطلبان جوانسازی واژن باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و حداقل ۱۲ ماه از زایمان آنها سپری شده باشند.

کلام آخر

جوانسازی واژن از شایعترین جراحی های زیبایی زنان است که یک جراحی کاملا بدون عارضه است. در صورتی که تمایل دارید یکی از شیوه های جوانسازی واژینال را انتخاب نمایید می توانید به یک بهترین جراح زیبایی زنان در اهواز مراجعه نمایید تا با انتخاب صحیح به رفع مشکل خود بپردازید .

سوالات متداول

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن از مراحل کلیدی برای دستیابی به نتایج مطلوب از این جراحی است. این جراحی که به منظور بازسازی و تقویت عضلات و بافت‌های واژن انجام می‌شود، می‌تواند به...

نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی برای آن دسته از افرادی که این جراحی را انجام داده‌اند یا قصد انجام آن را دارند یک موضوع بسیار مهم است. بهتر است بدانید که علاوه بر مهارت و تجربه پزشک جراح زیبایی...

لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی در اهواز

لابیاپلاستی یکی از روش‌های جراحی زیبایی است که به منظور تغییر شکل و اندازه لبهای آلت تناسلی زنانه، به ویژه لبهای بیرونی یا داخلی، انجام می‌شود. این فرآیند می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس و افزایش...

عفونت بعد از لابیاپلاستی

عفونت بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی زمانی که توسط یک جراح واجد شرایط انجام شود به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود اما مانند هر عمل جراحی، خطر عوارض از جمله عفونت وجود دارد. درک احتمال عفونت پس از لابیاپلاستی و انجام...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *