انتخاب برگه
دکتر شبنم سالمی / بیماری های زنان / کیست تخمدان به چه روش هایی درمان می شود؟
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

کیست تخمدان به چه روش هایی درمان می شود؟

کیست تخمدان یکی از بیماری های نسبتا شایع در میان زنان است. این عارضه می تواند در هر دوره سنی اتفاق افتد، که به دلیل شیوع زیاد آن در میان زنان سوالاتی ذهن آن ها را به خود مشغول ساخته که آیا این بیماری قابل درمان است و اینکه کیست تخمدان به چه روش هایی درمان می شود؟ با وجود داشتن این بیماری امکان بارداری وجود دارد؟ و یا اینکه کیست های تخمدان انواع خاصی دارند؟ برای پاسخ دریافت سوالات خود می توانید با ما همراه باشید تا با آگاهی بیشتر به کاهش استرس ها و درمان بیماری خود بپردازید.

کیست تخمدان، کیسه های پر از مایعی است که در تخمدان یا روی آن رشد می کنند. زنان در هر طرف رحم دارای دو تخمدان هستند، که اندازه و فرم آن ها همانند بادام می باشد. تخمک گذاری در تخمدان انجام شده و بالغ می شود و در سیکل ماهانه آزاد می گردد.

بسیاری از خانم ها در برخی دوره ها مبتلا به کیست تخمدان هستند. در اکثریت مواقع کیست های تخمدان بی خطر بوده و نگران کننده نخواهد بود و طی چند ماه حتی بدون درمانی برخی از آن ها بهبود می یابند.

کیست های تخمدان به ویژه آن هایی که پاره شده اند می تواند خطرناک باشند و علائم جدی را ایجاد کنند. لذا معاینات لگنی را برای محافظت از سلامتی خود به طور منظم انجام دهید و علائمی را که می توانند نشانه ای از یک خطر پنهان باشند، جدی بگیرید.

درمان قطعی تخمدان کیست دار

علائم کیست تخمدان

بیماری کیست تخمدان یکی از بیماری های است که افراد متوجه آن نخواهند بود به همین منظور در صورت داشتن هر گونه اختلال در سیکل های قاعدگی، لکه بینی، درد در ناحیه زیر شکم، احساس فشار و احساس درد در زمان رابطه جنسی بدون اتلاف وقت به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید زیرا این علائم می تواند نشان دهنده ابتلا به کیست تخمدان باشد، لذا بهتر است برای بررسی های بیشتر اقدام نمایید.

سایر علائم کیست تخمدان

بیشتر کیست ها علائمی ندارند و خود به خود درمان می شوند. یک کیست بزرگ تخمدان می تواند باعث علائم زیر شود:

 • درد لگن
 • احساس درد در قسمت پایین شکم در کنار کیست
 • پر بودن یا سنگینی شکم
 • نفخ شکم

چه زمانی باید به دکتر مراجعه کنیم؟ 

در صورت مشاهده موارد زیر فورا به پزشک مراجعه کنید.

 • درد ناگهانی و شدید شکمی یا لگنی
 • درد همراه با تب و استفراغ

علت ابتلا به کیست تخمدان

بیشتر کیست های تخمدان به علت سیکل قاعدگی به وجود می آیند. دیگر انواع کیست ها به ندرت مشاهده می شوند.

عوامل خطر

خطر ابتلا به کیست تخمدان با این موارد افزایش می یابد:

 • مشکلات هورمونی
 • بارداری
 • آندومتریوز
 • عفونت شدید لگن
 • سابقه ابتلا به کیست تخمدان

در مورد مراقبت های دوران بارداری بیشتر بدانید.

انواع کیست های تخمدان و خطرات آن ها

کیست های تخمدان دارای انواع مختلفی می باشد، که شدت بروز عوارض و خطرات با توجه به نوع آن متفاوت می باشد. کیست های تخمدان به دو صورت بدخیم و خوش خیم اند که به طبع خوش خیم ها هیچ نوع خطری را برای فرد به همراه نخواهداشت، در صورتی که بدخیم ها می تواند منجر به بروز سرطان در فرد شود.

کیست شکلاتی

یکی از انواع کیست های تخمدان، کیست شکلاتی است که این نوع کیست بسیار خطرناک بوده و می تواند منجر به ناباروری فرد گردد.

کیست های عملکردی

هر ماه به طور طبیعی در تخمدان شما ساختارهای کیست مانندی به نام فولیکول رشد می کند. فولیکول ها هورمون های استروژن و پروژسترون را تولید می کنند. کیست های عملکردی معمولا بی خطر هستند، این کیست ها به ندرت باعث درد می شوند و اغلب طی دو تا سه سیکل قاعدگی از بین می روند.  اگر یک فولیکول به طور طبیعی ماهیانه رشد کند، به عنوان کیست عملکردی شناخته می شود. دو نوع کیست عملکردی وجود دارد:

کیست فولیکولی

در زمان سیکل قاعدگی، تخمک از فولیکول خارج شده و به سمت پایین لوله رحمی حرکت می کند. زمانی به کیست فولیکولی مبتلا می شوید که فولیکول پاره نمی شود یا تخمک آزاد نمی کند، اما به رشد خود ادامه می دهد.

در مورد درمان اختلال قاعدگی بیشتر بدانید.

کیست جسم زرد

زمانی که یک فولیکول تخمک خود را آزاد می کند، استروژن و پروژسترون برای بارداری تولید می شود. این فولیکول جسم زرد نامیده می شود. گاهی اوقات، مایع در درون فولیکول جمع می شود و باعث می گردد جسم زرد به کیست تبدیل شود.

دارو برای درمان کیست

درمان کیست تخمدان

درمان با توجه به سن، نوع و اندازه کیست ها و علائم در نظر گرفته می شود و نوع درمان با توجه به تشخیص متخصص زنان و زایمان مشخص می گردد.

چکاپ های دوره ای منظم

در بسیاری از موارد صبر نمودن و بررسی کیست ها در چکاپ های دوره ای ضروری است. به طور معمول در صورتی که علائمی ندارید و در نمای سونوگرافی کیست های کوچک و پر از مایع مشاهده می کنید.

به طور معمول پزشک توصیه می کند در فواصل زمانی سونوگرافی لگن انجام دهید تا متوجه شوید سایز کیست ها تغییر کرده است یا خیر.

درمان کیست تخمدان با دارو

اکثر کیست های تخمدان خوش خیم بوده و معمولا این نوع کیست ها نیازی به درمان خاصی نخواهند داشت و در عرض چند هفته برطرف می شوند. در حقیقت این نوع کیست های تخمدان نیاز به درمان دارویی نداشته و تنها لازم است که هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار گیرند.

پزشک برای جلوگیری از پیشرفت بیماری، داروهای ضد بارداری هورمونی تجویز می کند که در درمان آن تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در مورد درمان سرطان سینه بیشتر بدانید.

جراحی کیست تخمدان

در صورت آنکه کیست های تخمدان شبیه به کیست های عملکردی نباشد و در حال رشد باشد و طی دو تا سه سیکل قاعدگی سبب ایجاد درد و ناراحتی شود، احتمال خواهد داشت به منظور درمان پزشک پس از بررسی های لازم اقدام به جراحی نماید.

برخی کیست های تخمدان را می توان بدون برداشتن تخمدان (سیستکتومی تخمدان) از بین برد. در برخی موارد ممکن است، نیاز به برداشت تخمدان آسیب دیده باشد (اوفورکتومی).

اگر توده کیستی سرطانی باشد، ممکن است لازم باشد رحم، تخمدان ها و لو له های رحمی خود را برداشته و شیمی درمانی و یا رادیوتراپی آغاز گردد.

درمان کیست تخمدان با لاپاراسکوپی

درمان برخی دیگر از کیست های تخمدان تنها جراحی است و درمان دارویی موثر نخواهد بود. بهترین روش جراحی، لاپاراسکوپی است. در طی جراحی لاپاراسکوپی بایستی تمامی کیست های تخمدان به طور کامل برداشته شود، زیرا باقی ماندن هر تکه از کیست ها می تواند پس از چند سال مجدد به کیست شود.

پس از انجام جراحی بیمار به مدت یک روز در بیمارستان بستری و تحت مراقبت خواهد بود و پس از یک هفته می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد.

در مورد تنگ کردن واژن با لیزر بیشتر بدانید.

احتمال بارداری با وجود کیست تخمدان وجود دارد؟

امکان بارداری با توجه به نوع کیست تخمدان امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که کیست تخمدان از نوع ساده و در اندازه های کوچک باشد اجازه بارداری خواهد داشت، اما برخی از کیست ها به دلیل سایز بزرگ و بروز مشکلاتی همچون احساس درد و فشار را بر روی تخمدان، بهتر است ابتدا درمان شده سپس فرد اقدام به بارداری نمایید.

کلام آخر

افرادی که مبتلا به بیماری کیست تخمدان بوده و حتی درمان شده اند، بهتر است بدانند که انجام چکاپ ها و بررسی های لازم هر چند وقت یکبار فراموش نکنند، زیرا احتمال بروز کیست های تخمدان وجود خواهد داشت.

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

سرطان سینه

سرطان سینه

سرطان سینه دومین سرطان شایع در زنان است که باعث مرگ و میر می شود. سرطان سینه ممکن است در هر سنی رخ دهد، اما در زنان بالای 60 سال شایع‌تر است. تقریباً یک چهارم زنانی که به سرطان سینه مبتلا می‌شوند...

درمان سندرم آشرمن در اهواز

درمان سندرم آشرمن در اهواز

چسبندگی های داخل رحمی که منجر به عدم وجود قاعدگی یا سیکل قاعدگی پس از کورتاژ می شود، اولین بار در سال 1894 توسط فریچ توصیف شد. هنگامی که تروما در لایه های آندومتر رخ می دهد، سندرم آشرمن پس از آن رخ...

ولوودینیا یا درد مزمن واژن چیست؟

ولوودینیا یا درد مزمن واژن چیست؟

ولوودینیا یا درد مداوم فرج جز بیماری های شایع زنان است. فرج ناحیه اطراف دهانه واژن است که شامل دهانه واژن، ناحیه شرمگاهی، لابیای داخلی و خارجی (لب های واژن) و کلیتوریس است. ولوودینیا معمولاً برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۱۰۵ دیدگاه ها
 1. سلام وقت بخیرمن ۲۶سالمه مجرد مدتیه درد زیر شکم دارم طوری که روی شکم نمیتونم بخوابم والا حتی بعضی وقتا حتی روی شکم هم نمیخوابم درد دارم همینطور توی نشستن واینکه حدادا۵ماه متوجه شدم که دراثر دویدن پریود میشم خواستم بدونم نظرشمارو بدونم مشکل ازچی میتونه باشه.بخاطرشرایط کرونا نتونستم به دکترمراجعه کنم

  پاسخ
  • حتما سونو انجام بدید

   پاسخ
   • من آزمایش سونوگرافی انجام دادم و کیست تخمدان دارم سه جدار مشترک ینی چی نمی‌فهمم

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
   • باسلام من مجردم سونو انجام دادم گفته شده که کیست و تخمدان چپ ۶۴mmدارم پریودی نامنظم هم نداشتم تاالان به پیشنهاد پزشکی گفته شده که قرص مارولین دوماه بخورم نظر شما چیه ممنون

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
  • سلام وقت بخیر، سونوگرافی برا من کیست تخمدانی به اندازه ۲۷میلیمتر نشان داد،کیست ساده تخمدانی،به نظرتون خانم دکتر بهترین روش درمان چی میتونه باشه؟

   پاسخ
   • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

    پاسخ
    • سلام ببخشید کسی کیست داشته تخمدان‌ها مجرد باشه، چند سال میشه ک قرص و دارو اینا مثلld میخوره اگه خوب بشه کیست برطرف بشه یا با عمل احتمال بارداری وجود داره؟؟

     پاسخ
   • منم کیست تخمدان دارم ۱۰ ماه شده ازدواج کردم و نمیتونم باردار بشم 😥

    پاسخ
    • سلام خانومم دوتاکیست بزرگ داره چندبارقرص ال دی مصرف کرده ولی فایده نداشته دستم تنگه هزینه عمل ندارم چه دارویی بایدبخوره که خوب شه؟بعدش قرص بارداری همیشه یک بسته مصرف کرده احتمال داره برااونه که کم مصرف کرده؟بایدچندبسته پشت سرهم مصرف کنه که تاثیرداشته باشه خوب شه؟

     پاسخ
 2. سلام من کیست دارم و چار ماه هست قرص مدروکسی پروژسترون مصرف میکنم اقدام به بارداری در ماه اول هستم آیا امکان باردار شدنم هست ؟

  پاسخ
  • بله

   پاسخ
 3. وقت بخیر خانوم دکتر،من دکتر کیانمهر هستم و از تهران مزاحمتون میشم،من ۲سال پیش سونو انجام دادم و فیبروم گزارش کرد،پریودام در ماه یک دوره ۳۶ روزه است،یک دوره ۳۷،یک دوره ۳۸،خونریزی هم دوروز اول زیاد و بعد کم میشه،دوسال پیش دکتر رفتم گفت نمیخواد کاری انجام بشه،تا امسال اردیبهشت رفتم سونو و گفت فیبروم بزرگتر شده و تخمدان ها هم حاوی کیست شده،چون اخیرا موی زاید زیاد پیدا کردم،ریزش مو و جوش.من ۳۸سالمه.داروهای گیاهی استفاده کردم برای کیستم کمی بهتر شد ولی دوباره شروع شد.گفتم دیگه مجبوری داروی شیمیایی شروع کنم و مزاحمتون شدم که درمان رو بفرمایید،ال دی شروع کنم یا دوفاستون.دارویی بشه که هم کیست رو از بین ببره و هم کمک کنه که فیبروم هم کوچک بشه.با سپاس از جنابعالی.

  پاسخ
  • بسته به نوع کیست دارو متفاوت أست

   پاسخ
  • چه داروی گیاهی برای کیست خوبه؟

   پاسخ
 4. سلام من مدتیه که عفونت شدیدی دارم چطور میتونم این مشکل رو حل کنم

  پاسخ
  • به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینات اولیه انجام شود.

   پاسخ
 5. سلام من ۲۲ سالمه کوچیکتر که بودم رفتم دکتر زنان گفتند کیست داری جدیدا سونو دادم گفتن رحمت تک شاخه اما من فقط پریودیام اونم زمانهایی که پرهیز نمیکنم یکم اذیتم میکنه فقط بعد الان تقریبا دو ماه هست قسمت خط صاف بین ران پام و رحمم که صاف هست دست می‌زنم محکم جس میکنم یچیزی قده مانند هست نمیدونم چیکار کنم از طرفیم نمیدونم دکتر خوب تو مشهد کی هست اگه اطلاعی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • سونو واژینال انجام بدید

   پاسخ
   • ۲۲ سال دارم عادت ماهیانه دارم تایمش مشخص نیس سونوگرافی از رحم و تخمدان انجام دادم
    رحم به ابعاد ۳۸*۷۱ دارای اندازه و اکوی پارانشیمال طبیعی است
    توده فضاگیر در میومتر رحم مشهود نیست.
    ضخامت اندومتر ۱۰ میلیمترذ
    تخمدان راست دارای اندازه و اوکی پارانشیمال طبیعی است

    ****کیست به قطر ۷۰ میلیمتر دارای سپتاهای coarse و اکوهای داخلی در تخمدان چپ دیده می شود****

    توده فضاگیر در محل آدنکس راست دیده نمی شود.

    مایع آزاد در لگن مشهود نیست
    مثانه ضخامت جداری نرمال دارد و پاتولوژی اینترالومینال در آن دیده نمیشود./س

    ببخشید این نیاز به عمل داره یا با دارو خوب میشه بعد اینکه توانایی بارداری داره یا نداره؟
    ممنون میشم جواب بدین

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
   • سلام من آذری مهر هستم ۲۴ سالمه من پریودم نامنظم تقریبن یک سالی میشه والانم رفتم سونو دیروز درسمت چپ زیر شکمم در نزدیک لگن یک کیست بزرگ دارم وسه تای کوچک تر دکتر نگاه کرد گفت این خیلی بزرکه تا ازمایش ندی برات دارونمی نویسم ایا امکانش هست که شما کمک کنید که چه کارکنم اگر لازم بدونید من سونورو براتون میفرستم باواتساپ نگاه کنید

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
   • وقت بخیر خانم دکتر عزیزم
    من دوماه ازدواج کردم ولی موقع نزدیکی درد شدیدی پیدا میکنم و نمی‌تونیم ب نزدیکی ادامه بدیم مثانه درد شدی میگیرم.سونو مثانه و‌سونو واژینال انجام دادم گفتم ک‌تنبلی تخمدان دارم و همینطور چندتا کیست ریز دارم
    آیا درمانی داره؟؟خیلی نگرانم
    و آیا برای بارداری هم مشکلی‌دارم؟

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
 6. سلام خانم دکتر من ۱۹ سالمه و مجرد هستم .کیست آندومتریوز دارم با سایز ۱۰ سانت .آیا مصرف قرص ال دی یا روکین تاثیری در از بین بردن کیست داره ؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 7. سلام من تاخیر در پریودی و دوره قاعدگی داشتم به دکتر مراجعه کردم گفت باید یکسری قرص هارو مصرف کنی و تخمدان پلی کیستیک داری .هروقت قرصا رو قطع میکنم دیگه پریود نمیشم و پریودی واقعی هم نیس آیا درمان دیگه نداره که قطعی باشه

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. سلام خانم دکتر
  من ۱۷ سالمه تقریبا دو ساله که کیست تخمدان دارم
  قرص هورمونی به من دادن اما من مصرفشو قطع کردم
  شکمم خیلی نفخ میکنه و به کیستم فشار میاره نمیدونم باید چیکار کنم
  بنظرتون عمل کنم؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. سلام من صورتم پر جوش ریزه و تماااام درمانهای پوست رو انجام دادم برطرف نشد. بهم گفتن مال کیست تخمدانه.چه دارویی بخورم؟ و ارثی همه زنای خانواده مون کیست تخمدان داشتن.

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 10. سلام. ایا کیست تخمدان از ۲ خانم با یک شوهر .به یکدیگر قابل انتقال هست ؟!

  پاسخ
  • خیر

   پاسخ
 11. سلام من مجرد هستم دوماهه پریود نمیشم هر از گاهی زیر دلم درد میکنه و ی مقدار سوزش ادرار دارم دلیلش چی میتونه باشه

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 12. سلام من مجرد هستم دوماهه پریود نمیشم هر از گاهی زیر دلم درد میکنه و ی مقدار سوزش ادرار دارم دلیلش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  • بهتر است تحت معاینات بالینی قرار بگیرید و سونوگرافی وآزمایشات مربوط رحم و تخمدان را انجام دهید تا سپس در این باره تشخیص و درمان شوید.

   پاسخ
 13. سلام خسته نباشید . من چند وقت پیش به خاطر قاعدگی نامنظم رفتم دکتر منو فرستادن سونو. بعد فهمیدم که کیست دارم به من قرص جلوگیری دادن گفتن تا سه ماه بخوری خوب میشی . الان چند وقته احساس دردوسنگینی زیر شکمم و بکینی دارم .. اقدام به بارداری هم کردم . چون همسرم بچه میخواد . میشه راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • لازم است تحت معاینات بالینی قرار بگیرید از این جهت با مطب تماس بگیرید.

   پاسخ
   • سلام
    دلم درد میکرد با کمرم تو هر حالتی نشستن وایسادن مراجع به دکتر نکردم که دردام شدید شد و سونو انجام دادم گفتن که کیس دارم قرص ال ای دی تجویز کرد این قرص بعداً واسم مشکلی درست نمیکنه؟! مجردم

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

     پاسخ
    • سلام من کیست ۵ سانتی دارم دکتر قرص ال دی دو ماهه دادن آیا بعدش میتونم باردار بشم؟؟

     پاسخ
     • با سلام لطفا برای مشاوره با شما ۰۶۱-۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

   • سلام.من یک ماه پریود نشدم سنو دادم تا کیست ریز دارم ماما برام قرص ال دی نوشت و آمپول زدم ک پریود شم،بعد از وقتی ک قرص میخورم بعضی وقت ها واژنم خیلی میسوزه طبیعیه این علائم یا برم پیش دکتر؟

    پاسخ
    • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

     پاسخ
 14. سلام وقت بخیر.
  من در دوران پریودی درد شدیدی سمت چپ زیر دلم دارم.سونوگرافی انجام دادم دکتر گفت کیست داری و دوماه قرص ضدبارداری استفاده کردم.اما هنوز خوب نشدم
  درمان دیگه ای داره؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 15. سلام خانم دکتر وقت بخیر

  من چند ماهه ازدواج کردم و ۲۵سال هم سن دارم

  چند دقیقه اول رابطه جنسی هنگام دخول درد دارم یعنی

  هر بار ک ما اقدام میکنیم به رابطه چند دقیقه اولش خیلی درد دارم و بعدش دیگه درد ندارم خواستم دلیلشو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 16. سلام دکتر کیست ۶ سانت اکوفری چی هست؟همان کیست فولیکولیه؟یا خطرناکه؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 17. سلام من ۳۸سالمه یبار سقط داشتم و پریودهایم منظم است قبلا کیست و فیبروکیستیک سینه داشتم برطرف شد الان دوباره کیست تخمدان و فیبروکیستیک سینه دارم و پریودهای نامنظم. دکتر فوق تخصص رفتم قرص بهم داد و بعد اتمام قرص ها پریود شدید شدم و لخته بزرگی خارج شد با درد های خیلی شدید ولی هنوز پریودهای نامنظم دارم. قصد بارداری هم دارم با اینکه پریود نشده ام بی بی چک منفی است. آیا با داروها کیست من برطرف شده؟ چه موقع امکان بارداری وجود داره؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 18. سلام.من چند وقت پیش دکتر رفتم ومعاینه واژینال انجام دادم وبهم گفتن یه کیست ۶سانت دارم الانم دوهفته قرص دوفاستون مصرف میکنم …الان خیلی شکم درد دارم ..لطفا راهنمایی کنید که آیا با مصرف این قرص درمان میشه یا باید جراحی بشه..ممنون

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 19. سلام مجردم ۲۱ سالمه از دوازده سالگی که پریود شدم درد ناحیه شکم داشتم ولی الان یه سالی میشه که درد شدید دارم و موقع پریودیام خونریزی شدید میشه گاهی یه ماه و گاهی دوماه کاملا پریودم
  چند جا دکتر رفتم سنو و ازمایش دادم بهم گفتم کیست داری الان یه ماه پیش یزد دکتر بهم گفت که چندتا کیست داری یکیشون خیلی بزرگه بهم به ماه دارو داد و گفت درمان نداره بعد ازدواج بیا عمل شو داروها رو استعمال کردم هیچ فایده ای نداشت
  شما چه پیشنهادی دارین ؟
  لطفا کمک کنین

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 20. من حامله هستم ولی هیچی سینه ندارم وقتی بچم بدنیا بیاد چطوری بهش شیر بدم کمکم کنید بچم گرسنه نمونه

  پاسخ
  • با سلام نگران نباشید مشکلی پیش نخواهد آمد

   پاسخ
 21. سلام خانم دکتر برای رفع کیست چه قرصی میتونیم استفاده کنیم متاهلم یه دختر ۱۳ساله دارم

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 22. سلام دکتر من هر چندوقت یکبار پریودامم نامنظم میشه یعنی یکماه نمیشه بعد چهاروزه است خیلی کم هم خون میاد دوسال پیش دکتر رفتم سونو هم رفتم کیست داشتم قرص خوردم اوکی شد اما الان باز برگشته تخمدانم پر کیست شده زیر شکم خیلی درد میکنه در ضمن دختر هستم بعد اینسری قرص ضد بارداری و قرص گالگا داده ک چهارروزع میخورم خالت تهوع میگیرم خیلی بد و شکمم باد کرده نمی‌دونم چیکار کنم

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 23. سلام من ۱۴ سالمه و از حدود یه ساله پریود منظم داشتم.یک یا دو ماهه که پریود نمیشم.دیشب دلم خیلی درد میکرد.علائم دیگری هم ندارم.ایا اماکنش هست کیست داشته باشم؟؟؟خیلی نگرانم راهنمایی میکنید

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 24. سلام…من سه بار اقدام به بارداری کردم.دفعه اول توی ۸ هفته چون قلب جنین تشکیل نشده بود،سقط شد. دفعه دوم ۱۲ هفته بودم بخاطر جابجایی ی جسم فوق سنگین بعد یک هفته لکه بینی سقط کردم و دفعه سوم ۷ ماهم تموم شده بود ک بر اثر تصادف سزارینم کردن و بچه بخاطر نارسایی تنفسی فوت شد…خانم دکتر من آذر۱۴۰۰ رفتم دکتر و تو سونو مشخص شد ک کیست دارم.دکتر بهم قرص دوفاستون دادن بعد اردیبهشت۱۴۰۱ رفتم ک کیست پاره شده بود و خبریع نبود.باز ماه بعدش رفتم ک خبری از کیست در تخمدان ها نبود.باز ی مرتبه دیگه رفتم ماه بعدش ک دکتر سونو گفتن تخمدان چپ ی کیست کوچیک داره(گفتن از این کیستای سیاه نیست.ی لایه نازکه)حالا میخوام ببینم این کیستا از بین میره با دارو؟؟؟و امکان ناباروری کلا وجود داره برای همیشه؟؟؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 25. سلام وقت بخیر من ۲۲ سالمه توی سونوگرافی کیست ۴۰ میلی میتر نشون داد
  آیا نیاز به جراحی داره این کیست؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 26. سلام خانم دکتر من ۳۰سالمه ۹ ماهه ک ازدواج کردم والا ۴ ماه اقدام به بارداری میکنم الان چن روزه فهمیدم بیماری اندومتریوما با سایز ۲دارم
  دکتر رفتم گفت اقدام کن به بارداری توصیه ی شما چیه

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 27. سلام وقتتون بخیر من ۲۱ سالمه و کیست تخمدان ۳ سانتی دارم و قرص خارجی ld رو یک دوره مصرف کردم اما ۴ تاش موند که پریود شدم و درد هایی در کناره سینم حس میکنم به نظرتون مصرفش رو ادامه بدم یک دوره ی دیگه یا خیر؟..

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 28. سلام من پریود که میشم قطره ای خون نمیاد انگاری حبث شده تو رحمم میرم دست شویی همش آزاد میشه و این طبیعی نیست یعنی هر بار باید برم دست شویی تا آزاد بشه آیا این علامت کیسته؟

  پاسخ
  • با سلام باید مورد معاینه قرار بگیرید

   پاسخ
 29. سلام وقت بخیر
  من در اقدام ب بارداری دوتا کیست رویه تخمدان سمت راستم ایجاد شد اندازه یکی ۵ سانت ویکی ۳ سانت
  متخصص زنان رفتم امپول پروژسترون نوشت بعد از یک دوره پریودی مجدد رفتم اندازه هر کدوم شده ۲ سانت تقریبا
  بارداری واسم الویته
  دو پزشک مختلف رفتم برای کیست های مونده
  یکی گفت شبی دوتا مدروکسی پروژسترون بخور
  یکی دیگه گفت شبی یه دونه ال دی
  کدوم بی خطر تر هست با توجه ب اینکه بلافاصله بعد رفع کیست میخوام اقدام کنم ب بارداری
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 30. سلام خانوم دکتر، امروز سنوانجام دادم ممنون میشم راهنمایی کنید.
  سایز رحم ۲۷*۷۸ درموقعیت رترووته
  اکوی میومترهموژن
  ضخامت دولایه اندومتر۷mm
  ضخامت تخمدان سمت راست۲۵*۴۷, سمت چپ۲۸*۳۶ و هردوتخمدان بانمای pco.
  مایع ازاد رویت نشد.
  دکتر گفت کیست های ریزداری، من موی زایددارم پریودم نمیشم، ی دختر یکسالونیمه هم دارم . ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 31. سلام خانم دکتر من پرویدی هرماه چند روز جلو میندازم و در سالی دوبار حداقل کیست دارم اول متوجه نمیشم بعدا از ترکیدن متوجه میشم که کیست داشتم. بخاطر زیر دلم درد میکرد مجدد تو سال ۱۴۰۱رفتم سنو انجام دادم گفتن کیست داری باید قرص ال دی شروع کنم به خوردن؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید.

   پاسخ
 32. سلام خانم دکتر من چندماه پیش فهمیدم کیست از نو شکلاتی دارم دوناه قرص روکین رو خوردم از بین رفت الان دوباره رفتم سونو دادم دوباره گفتن کیست تخمدان از نوع شکلاتی داری اندازشم ۳ در ۴ سانتی متر بود چیکار کنم بنظرتون؟؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

   پاسخ
 33. سلام وقت شما بخیر
  من ۲۴ سالمه به دکتر مراجعه کردم گفتن کیست شکلاتی داری سایزش بزرگه دیواره رحمم هم ضخیم شده (۱۵) احتمال داره بازدار بشم یا به کلی نازا شدم؟

  پاسخ
  • با سلام لطفا به جهت مشاوره یا دریافت تایم ویزیت با شماره ۰۶۱۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

   پاسخ
  • سلام دخترم ۲۳سال داره زیر شکمش همیشه درد داره ازش سونوگرافی گرفتم تشخیص دکتر کیست داره

   کیست فولیکولار به حداکثر دیامتر ۲۹م م در تخمدان چپ هست آیا باید دارویی مصرف کند

   پاسخ
 34. سلام
  من ۲۰ سالمه و دو تا کیست در دو تخمدان دارم
  یکی ۹۲ میلیمتر و دیگری ۶۵
  یکسال و نیم هست که دارم اما خوب نشده
  دکترا میگن باید جراحی بشه
  با توجه به اینکه مجرد هستم و امکان برگشت مجدد بعد از عمل وجود داره حتما باید عمل بشم یا ممکنه به خودی خود برطرف بشه؟

  پاسخ
 35. سلام
  من ۲۰ سالمه و دو تا کیست در دو تخمدان دارم
  یکی ۹۲ میلیمتر و دیگری ۶۵
  یکسال و نیم هست که دارم اما خوب نشده
  دکترا میگن باید جراحی بشه
  با توجه به اینکه مجرد هستم و امکان برگشت مجدد بعد از عمل وجود داره حتما باید عمل بشم یا ممکنه به خودی خود برطرف بشه؟ البته آزمایش خون و سونو چیز بدی رو نشون ندادن

  پاسخ
  • با سلام لطفا برای مشاوره با شما ۰۶۱-۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

   پاسخ
 36. سلام خانم دکتر من سنم کمه۱۳ سالمه اما بعضی وقتا دردایی سمت چپ زیر شکم حس میکنم این دردش خیلی شدیده نمیتونم از جام بلند شم وقتی هم بلند میشم باید اون قسمت شکمم ک درد می‌کنه رو فشار بدم تا دردش کمتر شه ممکنه کیست باشه یا ن؟

  پاسخ
 37. سلام من ۲۴سالمه معاینه شدم پرازکیست هست داخل رحمم چه جوری ازبینش ببرم یه طرف خیلی درد میکنه تورحمم باقرص برطرف میشه یا لیزر بایدبکنم؟؟؟؟؟

  پاسخ
 38. سلام من از بچگی جوش های چرکین بزرگ میزنم تا الان ک ۲۵سالمه تموم نشده فقط و فقط ب راکوتان جواب میده تا کمش میکنم مثل قبل میشه. دمتر زیاد رفتم حتی خودم بهشون گفتم آزمایش هورمونی برام نوشتن و کبد همش سالمه. دکتر پوست رفتم برای این مورد. دکتر زنان باید برم؟

  پاسخ
 39. من دو طرف کمرم یک طرفش گوشت اضافه زده.از چی میتونه باشه

  پاسخ
 40. سلام ۲۲ سالمه یه بچه سه ساله هم دارم ازاول هم هردو سه ماه یک بار پریود میشدم بچه اولموبا قرص کلومفین باردارشدم امروزم رفتم سونوگرافی کیست داشتم ابعاد ۲۸*۱۶ قرص ال دی تاثیر داره یا نه باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

  پاسخ
 41. سلام خسته نباشید من مامانم ۴۰ سالشونه و مجرد هستن و یائسه نیستن اما چند وقتیه که درد شدید زیر شکم دارن و وقتی ازشون سوال میپرسم میگن که درد حالت دورانی داخل شکمشونه و غذا خیلی خیلی کم میخورن به خاطر بیشتر شدن درد موقع غذا خوردن و اصلا اضافه وزن ندارن. به سختی از پله میان پایین و میرن بالا. موقع خوابیدن اذیت میشن و متاسفانه هر دکتر و متخصصی که میریم هر کدوم تشخیص های جدا جدا میدن یکی میگه کیست مویی یکی میگه کیست تخمدان و کلی تشخیصای مختلف میدن و ما نمیدونیم که مراجعه کنیم به دکتر یا نه. سونوگرافی هم رفتیم میگن که کیست تخمدان. من فقط میخوام سریع خوب بشن چون خیلی خیلی درد میکشن

  پاسخ
 42. سلام مادر من ۴۲سال داره ودکتر گفته که یه کیست ۲۳میلی متر در تخمدان چپ ویواره دار دارع و گفته که خطر ناکه میشه راهنمایم کنید

  پاسخ
  • با سلام لطفا برای مشاوره با شما ۰۶۱-۳۳۳۸۳۸۴۴ تماس بگیرید

   پاسخ
  • ممنون از مطالب مفیدی که در اختیار ما گذاشتید

   پاسخ
 43. باسلام من حدود چهار سال پریودی نامنظم. دارم سالهای اول هرروز پریودی شدید ولی العان یک ماه پریود میشم اما چندماه نمیشم پیش چندتا دکتر مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم سونو. انجام دادم گفت کیست تخمدان داری. خواهش میکنم کمکم کنید تشکر خانم دکتر سالمی

  پاسخ
 44. ممنون مقاله خولبی بود

  پاسخ
 45. ممنون برای توضیحات کاملتون دکتر. موفق باشید.

  پاسخ
 46. دکتر بسیار از شما سپاس گزارم با مقالات خوبتون و درمان های درستتون همسرم درمان شده

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *