انتخاب برگه
دکتر شبنم سالمی / تعیین جنسیت با آی وی اف
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تعیین جنسیت با آی وی اف

تعیین جنسیت با آی وی اف

دانستن جنسیت جنین سهم هر والد است . والد زن دارای دو کروموزوم XX است و می تواند یکی از کروموزوم های خود را به جنین انتقال دهد . در صورتی که والد مرد دارای کروموزوم XY می باشد .

لقاح بین کروموزوم های مرد و زن جنسیت جنین را مشخص می نماید . در صورتی که کروموزوم Y با تخمک باردار شود، جنسیت جنین پسر خواهد بود ولی اگر کروموزوم X با تخمک باردار شود، جنسیت جنین دختر می شود .

اسپرم های تعیین کننده جنسیت جنین رفتار های متفاوتی دارند، اسپرم های حاوی Y طول عمر کوتاهی دارند و مدت زمان کمتری در محیط اسیدی رحم زنده می مانند . در صورتی که اسپرم های حاوی X طول عمر طولانی تر و حرکت کندتری دارند .

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان با تکنیک های روز جنسیت جنین را مشخص نمود . امکان تعیین جنسیت جنین قبل از لانه گزینی امکان پذیر خواهد بود . در لقاح آزمایشگاهی IVF چه برای زوج های بارور و نابارور انتخاب تعیین جنسیت جنین وجود خواهد داشت .

یکی از تکنیک های روز پزشکی روش PGD است که امکان تعیین جنسیت جنین را فراهم می کند .

تعیین جنسیت با آی وی اف

تعیین جنسیت با آی وی اف

دلایل انتخاب تکنیک PGD چیست ؟

پیشگیری از نواص ژنتیکی

در صورتی که والدینی به بیماری های ژنتیک مبتلا باشد احتمال انتقال بیماری ها به جنین وجود دارد، به همین دلیل بیشتر والدین تمایل دارند قبل از آنکه جنین آن ها متولد شود از نظر ژنتیک بررسی و با کمک PGD جنسیت جنین آن ها مشخص شود .

حفظ تعادل جنسیتی در یک خانواده

امروزه جنسیت نوزاد یک موضوع حیاتی نیست اما برخی از خانواده هستند به دلیل داشتن یک فرزند با یک جنسیت تمایل دارند فرزندی با جنسیت دیگر داشته باشند . همچنین والدینی که نابارور بوده و تنها می توانند یک فرزند داشته باشند در این زمان این خانواده ها با چنین شرایطی می توانند با کمک PGD جنسیت جنین خود را تعیین نمایند .

دکتر شبنم سالمی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر شبنم سالمی مراجعه کنید .

افزایش احتمال بارداری موفق

با افزایش سن احتمال بارداری کاهش می یابد و این احتمال پس از ۳۵ سالگی اتفاق می افتد . همچنین زنان با سابقه سقط و والدینی که انجام IVF آن ها ناموفق بوده، غربالگری جنین های سالم با درصد موفقیت بیشتری همراه خواهد بود .

بیشتر بخوانید
درمان ناباروری در اهواز

تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی چگونه انجام می شود ؟

انتخاب تعیین جنسیت پیش از انتقال جنین به رحم و بررسی ساختار های ژنتیکی با کمک روش IVF و میکرواینجکشن وجود دارد . به طور معمول قبل از انتقال جنین به روش IVF ابتدا لازم است تا عمل غربالگری انجام شود و پس از بررسی ها و آزمایش های لازم، تعیین جنسیت صورت گیرد . در نهایت پس از غربالگری و ارزیابی نواقص کروموزومی جنین با جنسیت دلخواه در انکوباتور به مدت چند روز نگهداری شده و پس از پنج تا شش روز جنین به روش میکرواینجکشن به داخل رحم انتقال می یابد .

هزینه تعیین جنسیت با آی وی اف

هزینه های درمانی با توجه به نوع خدماتی که انجام می گیرد متفاوت می باشد . به طور معمول هزینه ها بسته به نوع مرکز دولتی یا خصوص، روش تعیین جنسیت و … متغیر خواهد بود . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های درمانی تعیین جنسیت با آی وی اف بهتر است به متخصص زنان در اهواز مراجعه نمایید .

کلام آخر

تعیین جنسیت با آی وی اف یکی از بهترین و پیشرفته ترین تکنیک های روز پزشکی است که با درصد موفقیت بالایی برخوردار است . در صورت داشتن هر گونه سوال در این خصوص می توانید با یک پزشک خبره مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص نازایی در اهواز مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲۹ میانگین: ۳.۲]
دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

مقالات مرتبط

آنچه باید در مورد بارداری خارج از رحم بدانید!

آنچه باید در مورد بارداری خارج از رحم بدانید!

بارداری و فرزند آوری یکی از همان اتفاقات زیبا و البته پر مشقت برای خانمی است حال آن که این بنا به دلایل متعددی برای برخی از مادران به گونه ای دیگر ناخوشایند رقم می خورد. بارداری خارج از رحمی که در...

درمان PGD؛ خطرات و درصد موفقیت آن

درمان PGD؛ خطرات و درصد موفقیت آن

تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD) یک فناوری تولید مثلی است که همراه با یک چرخه IVF برای افزایش احتمال بارداری و زایمان موفقیت آمیز استفاده می شود. PGD ​​یک آزمایش ژنتیکی بر روی سلول های برداشته...

روش های تشخیص ناباروری

روش های تشخیص ناباروری

در حقیقت نازایی بدین معناست که فرد یکسال نزدیکی بدون جلوگیری داشته باشد و نتواند باردار شود البته این مورد به دو قسمت تقسیم می شود، افرادی که زیر سی و پنج سال هستند و افرادی که بالای سی و پنج سال سن...

تعیین جنسیت با آی یو آی قطعی است؟

تعیین جنسیت با آی یو آی قطعی است؟

تعیین جنسیت با آی یو آی یکی از موضوعاتی که امروزه در تمامی فضاهای مجازی و حقیقی پر شده است، انجام تعیین جنسیت از طریق راه های مختلف می باشد. در این میان یکی از روش های تعیین جنسیت که بیشتر افراد...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *