انتخاب برگه
دکتر شبنم سالمی / بیماری های زنان / بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

بهترین متخصص زنان و زایمان در اهواز

ما هر روز شاهد پیشرفت های بسیار در تمامی حیطه های علمی و پزشکی هستیم که پزشکی زنان مستثنا از این پیشرفت ها نیست. اما با وجود تمامی پیشرفت های بسیار و کثرت متخصصین زنان و زایمان انتخاب و شناخت متخصص زنان و زایمان خوب کمی سخت شده است. از این رو برای آگاهی بیشتر و انتخاب بهتر می توانید با ما همراه باشید.

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان و زایمان پزشک و جراحی است که به طور کامل با آناتومی ناحیه تناسلی زنان و بارداری آگاهی کامل را دارد. یک متخصص زنان وظایف بسیاری دارد اما در این بین آن چه بسیار حائز اهمیت است و جز مهم ترین وظایف متخصص زنان و زایمان به شمار می آید، تشخیص صحیح و درمان بیماری می باشد.

دکتر سالمی
دکتر شبنم سالمی

نکات مهم در انتخاب بهترین متخصص زنان

هر فرد معیارهای دارد اما آنچه به طور معمول اکثریت افراد بر آن توجه می نمایند و موجب انتخاب دکتر زنان می شود، چندین ویژگی خواهد بود. انتخاب و شناخت متخصص زنان و زایمان بسیار حائز اهمیت است، لذا برای آن که بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم سعی می نماییم آنچه بایستی به آن دقت نمایید را ذکر نماییم تا با آگاهی بیشتر انتخاب نمایید.

از ویژگی های بهترین متخصص زنان و زایمان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • موقعیت جغرافیایی مطب متخصص زنان و زایمان

با پیشرفت تکنولوژی و ترافیک های بین شهری اکثریت افراد سعی بر آن دارند تا به پزشکانی که در محدود جغرافیایی خوبی قرار دارند یا در اطراف محدوده زندگی آن هاست مراجعه نمایند. خوش مسیر بودن و در دسترس بودن مطب پزشک از ویژگی های است که در انتخاب تاثیر می گذارد.

اما نکته ای که بایستی به آن دقت شود این است که تنها به صرف یک ویژگی به یک پزشک مراجعه نکنید و سعی نمایید تمامی ویژگی های یک متخصص زنان خوب را مد نظر داشته و مشورت نمایید تا بتوانید با انتخابی بهتر به پزشک مراجعه نمایید.

 • بیمار محور بودن و مسئولیت پذیر بودن

آنچه موجب جلب رضایت افراد و اعتماد آن ها می شود مسئولیت پذیر بودن پزشک است. گاهی برخی از پزشکان تنها تمایل دارند در کوتاه ترین زمان ممکن به بررسی و چکاپ بیمار بپردازند، اما داشتن صبر و حوصله و همچنین اهمیت به بیمار از مهمترین عواملی است که می تواند در انتخاب تاثیر گذار باشد.

 • سوابق و تجارب پزشکی

یکی از مهمترین معیار ها که در انتخاب متخصص زنان بسیار حائز اهمیت می باشد، تجارب و سوابق پزشک است. زیرا سوابق تحصیلی و تجارب پزشک تاثیر بسزایی در نتیجه درمان خواهد داشت. اینکه پزشک چه مدت در حال فعالیت و درمان است و چه سوابق دارد را می توانید بررسی نمایید و از مراجعین و سایت های معتبر پزشکی که سوابق ایشان را به اشتراک گذاشته اند مطلع شوید.

 • آشنایی با تکنولوژی و متد روز پزشکی

امروزه هر روز شاهد پیشرفت های بسیار در تمامی حیطه ها به ویژه حیطه پزشکی هستیم. آشنایی با متد روز پزشکی و به کار گیری آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا با استفاده از تکنیک های پیشرفته می توان شاهد تغییراتی در نتیجه درمان، طول مدت زمان اعمال جراحی ها و دوره نقاهت آن ها باشیم.

لذا سعی نمایید به متخصصی مراجعه نمایید که به روز بوده و با تکنیک های روز پزشکی همراه شده باشد و آن ها را در حیطه فعالیت خود به کار گرفته باشد.

 • هزینه های درمانی

هزینه های درمانی با توجه به نوع بیماری و روش درمان متفاوت می باشد و نمی توان هزینه دقیقی را قبل از معاینات و بررسی های لازم مشخص نمود، اما آنچه بسیار حائز اهمیت می باشد این است که هزینه های درمانی براساس تعرفه نظام پزشکی تعیین می گردد.

در نهایت بگوییم برای آگاهی از هزینه های درمانی می توانید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا پس از ارزیابی های لازم هزینه دقیق مشخص گردد.

 • مشاوره آنلاین

پزشکی که از انواع سامانه ها جهت برقراری ارتباطی سریع و ساده به دور از هر گونه فضای آلودگی و شلوغی محیط بیرون از سیستم های نوبت دهی انلاین استفاده می کند نسبت به سایر متخصصین ارجحیت دارد. چرا که فرد در کوتاه ترین زمان ممکن با شرایط باردرای یا سایر بیماری های زنان می تواند با کمک این سیستم تمامی مدارک پزشکی خود را ارسال کرده یا این که از طریق همین سامانه نسخه مورد نیاز برای درمان خود را دریافت کرده باشد.

بهترین زمان مراجعه به متخصص زنان و زایمان

به طبع تمامی زنان با مشکلات و بیماری های مواجهه بوده اند و این آمار بسیار چشم گیر بوده و شیوع بالایی دارد اما برخی از افراد هستند که با وجود بیماری درمان را به تعویق می اندازند، اما نکته ای که بایستی به آن دقت نمایید این است برخی بیماری ها در ابتدایی امر بدون علامت بوده و همین منجر می شود تا افراد پس از پیشرفت بیماری متوجه بیماری خود شوند.

لذا برای آنکه بتوانیم سریع تر بهبود یابیم و یا از بیماری های خود مطلع شویم بهتر است سعی نماییم چکاپ های دوره ای را فراموش نکنید تا بتوانید از بیماری های خود آگاه شوید و سریعتر درمان شوید.

خدمات مهم متخصص زنان و زایمان

یک متخصص زنان و زایمان متبحر با توجه به تحصیلات و تخصصی که دارد تمامی بیماری های مرتبط با همان فیزیولوژی خاصه زنانه را تشخیص و درمان می کند و انواع جراحی های زیبایی زنان را به منظور جوانسازی ناحیه تناسلی آن ها و واژن را با دقت و مهارت بالایی انجام می دهد.

درمان ناباروری

ناباروری یکی از دغدغه های زوجینی است که در طول مدت زندگی خود صاحب فرزند نشده اند یا به عبارت دیگر در پی تلاش های مستمر آن ها در طی دو سال برقراری رابطه جنسی نتوانسته اند به آرزوی دیرینه خود همان فرزند آوری است برسند. پس با همفکر یو همت بالای خود اقدام به مراجعه به پزشکی متخصص می کنند تا با انجام معاینات بالینی و … به علل یا عوامل بروز چنین عارضه ای دست یابند. در برخی از افراد این اتفاق ممکن است از سوی خانم ها و یا آقایان باشد به طوری که میزان شانس باروری در هر کدام از آن ها به هم اندازه است همان ۵۰ درصد است.

بهترین متخصص زنان در شهر محل سکونت تان به شما کمک می کند تا با استفاده از جدیدترین روش هی نوین روز دنیا همان حس ناب باروری و فرزندآوری را به دور از هر گونه اضطراب و رنجی تجربه کنید.

درمان های قطعی ناباروری که برای افراد در نظر گرفته می شود با به شرایط فیزیکی و روحی آن ها انتخاب و انجام می شود.

انواع راهکار های درمانی آن ها عبارت اند از:

 • دارو درمانی
 • میکروانجکشن
 • IUI
 • IVF

روش درمانی درمان ناباروری با IVF به شرح زیر می باشد:

لاپاراسکوپی

یکی از روش های تشخیصی و درمانی در علم پزشکی است که امروزه به کمک آن با حداقل میزان تهاجم بسیاری از بیماری ها را نشخیض و درمان می کنند. در این روش با کمک برش کوچکی دستگاهی تحت عنوان لاپاراسکوپ که نوعی لوله ای بلند مشابه شکل تلسکوپ است را وارد بدن می کنند تا با کمک مهمان دوربینی که در انتهای آن تعبیه شده است به رفع مشکل بیمار بپردازند.

به عنوان مثال یکی از کاربردهای مهم لاپاراسکوپی در درمان بیما ری های زنان، فیبروم های رحمی است که در ویدئوی زیر می توانید به نحوه عملکرد آن آشنا شوید.

مراقبت های بارداری

بارداری یکی از همان دوران مهم و حیاتی برای هر خانمی است، عوامل و خطرات زیادی ممکن است در این دوره سلامتی مادر و جنین را مورد تهدید قرار دهد. در این باره در همان ابتدای دوران بارداری که خانم به این امر آگاه شد با مراجعه به متخصص زنانی امن و متبحر مورد ارزیابی قرار می گیرد. در همین اثنا می توانند هر گونه علل و عاملی که موجب به خطر افتادن سلامتی آن ها شود را شناسایی می کنند. بدین ترتیب متخصصین به منظور سهولت در امر تشخیص و درمان و مشکلات این دوره خاص را به دو دسته بارداری های کم خطر و پر خطر تقسیم کرده اند. در افراد با بارداری های پر خطر مدام مورد چکاپ و بررسی بالینی آن ها قرار بگیرند. دیابت در بارداری، فشار خون در بارداری، و سایر بیماری های دیگر که می توانند سلامتی مادر و جنین را به خطر بیاندازد.

تعیین جنسیت

 • زایمان سزارین
 • زایمان طبیعی
 • زایمان بدون درد
 • لابیاپلاستی
 • واژینوپلاستی
 • درمان انواع بیماری های زنان
 • هیستروسکوپی
 • هیسترکتومی

نکته آخر

متخصص زنان و زایمان تاثیر بسزایی در نتیجه درمان دارد، لذا سعی نمایید قبل از مراجعه دقت لازم و کافی را در انتخاب خود داشته باشید تا بتوانید انتخابی بهتر داشته باشید. هدف از ارائه این نوشتار شناخت بیشتر و انتخاب صحیح است. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه نوشتار کمکی به انتخاب هر چه بهتر شما عزیزان داشته باشیم.

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی

دکتر شبنم سالمی فوق تخصص نازایی و ivf و جراح و متخصص زنان و زایمان

فوق تخصص نازایی از مرکز نازایی رویان تهران و عضو هیئت علمی دانشگاه اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

اختلال واژینیسموس و راه های درمان آن

اختلال واژینیسموس و راه های درمان آن

واژینیسموس یک اختلال و مشکل جنسی است که شیوع این بیماری در ایران به نسبت دیگر کشور ها به دلیل تابوهای که در خصوص تماس جنسی وجود دارد، بیشتر است. در صورتی که مبتلا به این بیماری هستید بدون هیچ گونه...

خشکی واژن؛ از علل تا درمان آن

خشکی واژن؛ از علل تا درمان آن

یکی از بیماری های شایع در دوران یائسگی و پس از آن خشکی واژن است، که به دلایل مختلف و در هر دوره سنی اتفاق می افتد. خشکی واژن به معنای نازک شدن دیواره واژن و ملتهب شدن آن در اثر کاهش هورمون استروژن...

درمان اختلال قاعدگی

درمان اختلال قاعدگی

اختلالات قاعدگی از مهمترین موضوعاتی است که ذهن اکثریت زنان را به خود مشغول ساخته است. اختلالات قاعدگی از شایعترین دلایل مراجعه بانوان به متخصصین زنان می باشد که می تواند این اختلال منجر به مختل شدن...

چسبندگی رحم؛ علل، علائم، تشخیص و درمان آن

چسبندگی رحم؛ علل، علائم، تشخیص و درمان آن

چسبندگی رحم به عنوان نوعی از عفونت ها در زنان است که دارای انواع مختلفی می باشد. از جمله این نوع چسبندگی ها، چسبندگی داخل رحم و چسبندگی داخل لگن می باشد. به طور کلی چسبندگی داخل رحم نباید برای هیچ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.